Çözüm Ses Kaydında Arkadaki Hışırtı Sesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Herkese merhaba! Yeni mikrofon alanların bazıları yaşamıştır bunu, ses kaydı yaparken arkada saçma bir gürültü olur, boşu boşuna ses kalitesini düşürür, insanı rahatsız eder. Yani, şöyle bir şeyden bahsediyorum:
Share, Embed & Upload Audio with Clyp
Bu arkadaki cızırtı, videolarımızın kötü durmasına sebebiyet verir. Çoğu kişi internette arama yaptığında pek bir sonuca ulaşamadığı için konuyu açtım, fazla uzatmadan çözüme geçiyorum;
1. Öncelikle Başlat>Denetim Masası>Donanım ve Ses>Ses Aygıtlarını Yönet menülerini takip ediyoruz.
2. Üstten Kayıt seçeneğine basıp, mikrofonumuzu seçip özellikler diyoruz.
3. Burada ilk önce geliştirmeler kısmından gürültü tutma ve akustik eko iptali açık değilse açıyoruz.
4. Sonra düzeyler menüsüne gelip mikrofon bası ile biraz oynuyoruz [Düşürüyoruz (Benim tavsiyem 0'a indirmeniz)].
5. Açık olan 2 menüden de ''Tamam'' diyerek çıkıyoruz.
6. Tekrar aynı menüye gelerek ayarlarımızın kaydedilip kaydedilmediğine bakıyoruz
Çoğu bu türden sorun çözülüyor genellikle. Siz bazı ayarları kendi mikrofonunuza göre hangisi daha iyiyse kendiniz ayarlayabilirsiniz.
*NOT*:Windows 7'ye göre anlatılmıştır. Diğer Windows sürümlerinde de genel olarak menüler benzerdir.
*NOT 2*: Sorununuz çözülmediyse ses kartı almanızda fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı