Rehber Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

Sesleri verirken bateri olsun başka şeyler olsun nerede çalıyorsa hepsini ayrı ayrı vurgulu şekilde yönlerini duyuyorum temiz şekilde bayağı güzel ses konusunda, bende 5K civarlarına almıştım Amazon'da gördüm 2 tane vardı aynısından şüphelendim az fiyatlı niye koysunlar dedim pahalı olanı asıl fiyatıdır diye düşündüm aldım. G6'nın ses şiddeti bayağı yüksek kasa önüne takıp ses seviyesini 1'de turuyordum 🤣

Sizin kulaklığın sesleri netleşti demiştiniz yine bir şey mi oldu.
Dün Razer Synapse silip, yeni çıkan betaya geçtim driversız çok yetersiz kulaklık. Geliştirmelerden Loudness EQ açıyorum ama o da çok hoşuma gitmiyor. Driver çalışıyordu dün gece bozuldu benimde 1 gün kullandık valla kafam atmaya başladı satacağım böyle giderse bu kulaklığı. Eski synapse ve betada da çalışmıyor.

Dün Razer Synapse silip, yeni çıkan betaya geçtim driversız çok yetersiz kulaklık. Geliştirmelerden loudness EQ açıyorum ama o da çok hoşuma gitmiyor. Driver çalışıyordu dün gece bozuldu benim de 1 gün kullandık vallahi kafam atmaya başladı satacağım böyle giderse bu kulaklığı. Eski Synapse ve betada da çalışmıyor.

O THX'i aktif etmiyosun değil mi yazılımda hiçbir ses çeşidini eqyu kullanma sadece faren için veya başka şeyler varsa onlar için kullan. Kulaklığı yalnızca Windows'tan ayarla, benim sesler o kadar temizki bateri çalgı ne varsa adam nerede çalıyorsa o yönden geliyor ses 🙂 müzikten gaza geliyorum resmen.

@BurakAtan
Evet hocam kesinlikle, bende kulak üstünde daha rahat ediyorum. Bilhassa şuan kullandığım Steelseries arctis serisisinden sonra Razer kulak padleri inanılmaz rahat kafada yokmuş gibi. Fakat ses konusunda tam net ayrımını yapamıyorum. Çok bir fark olurmu bilmiyorum daha önce harici ses kartı alıp kullanmadım Blackshark v2 ile kullanacağım. Creative ses kartını alsam fark olur mu acaba? bu arada G6 ile birebir aynı denildi bu ürün bunuda alabilirim hocam.
Ses kartı ayrım konusunda size ancak şu konuda yardım sağlar. Mesela G6'nın kendi sanal 7.1 teknolojisi var Acoustic Engine (eskiden SBX'ti) adında. Ayrımı bayağı iyi yapıyor ama bu film ve hikayeli oyunlar için. Rekabetçi oyunlarda stereo oynayıp öyle ses kasmanız gerekecek. SBX'i açarsanız seslerin yönü biraz kayabilir. Zaten ses kartından önce önemli olan sizin kulaklığınızın imagining ve soundstage performansı. Kulaklığın bu performansı iyi değilse ses kartı alsanız bile ayrım konusunda pek bir performans alamazsınız. Benim tavsiyem ses kartını bir kere alırsınız, evladiyeliktir. Attığınız ses kartı hakkında bir bilgim yok. Ben Sound Blaster alın gitsin derim. Hatta eğer konsolda kullanmayacaksınız X4 almanız daha mantıklı. S-XFi da deneyimleme imkanınız olur. Zaten elinizdeki kulaklıklar 32ohm ve üstü bildiğim kadarıyla. Bir sıkıntı çıkarmaz.

Sesleri verirken bateri olsun başka şeyler olsun nerede çalıyorsa hepsini ayrı ayrı vurgulu şekilde yönlerini duyuyorum temiz şekilde bayağı güzel ses konusunda, bende 5K civarlarına almıştım Amazon'da gördüm 2 tane vardı aynısından şüphelendim az fiyatlı niye koysunlar dedim pahalı olanı asıl fiyatıdır diye düşündüm aldım. G6'nın ses şiddeti bayağı yüksek kasa önüne takıp ses seviyesini 1'de turuyordum 🤣

Sizin kulaklığın sesleri netleşti demiştiniz yine bir şey mi oldu.
Dediğin şeyi ben stereo modda müzik dinlerken yaşıyorum ama bu daha çok kulaklığın kendisiyle alakalı. Ben arkası yarı açık kulaklık kullandığımdan sahne genişliği doğal olarak fazla oluyor diğer kulaklıklara göre. Enstrünman ayrımını daha kolay yapabiliyorum. Mesela hikayeli oyunlarda SBX kullanıyorum ve müthiş bir 7.1 deneyimi sunuyor. Stereoda oynarsam sesler yine 7.1 geliyor ama gerçekçi değil, her kanaldan tek tek ses geliyormuş gibi oluyor. Sesleri diğer kanallara az da olsa yaymıyor. SBX açtım mı 7.1'i daha güzel veriyor. Sesi biraz yayıyor. Filmlerde ise S-XFi kullanıyorum. Resmen sinemada izliyormuşum hissiyatı veriyor. Kelimenin tam anlamıyla gerçekçi bir deneyim sunuyor. Dolby ve DTS'i ise destekli oyunlarda açıyorum çünkü bu ikisinde X,Y düzlemine ek Z düzlemi de var yani sesi yukarıdan ve aşağıdan verebiliyorlar.

Keşke Creative Europe'un sattığını alsaymışsınız uyguna. Neyse çok mühim değil. G6 şimdiye kadar gördüğüm en güçlü amfili ses kartı zaten. Ben X4 kullanırken ses seviyesi 25-30'larda oluyor. Demek G6 kullansam ben de yüzde 5'i geçemeyeceğim 🤣 Bu arada bence G6'ya şans verin. En azından içinden hiçbir ayarı açmadan direkt modu açıp kullanın.

Son düzenleme:
Ses kartı ayrım konusunda size ancak şu konuda yardım sağlar. Mesela g6'nın kendi sanal 7.1 teknolojisi var acoustic Engine (eskiden sbx'Ti) adında. Ayrımı bayağı iyi yapıyor ama bu film ve hikayeli oyunlar için. Rekabetçi oyunlarda stereo oynayıp öyle ses kasmanız gerekecek. Sbx'i açarsanız seslerin yönü biraz kayabilir. Zaten ses kartından önce önemli olan sizin kulaklığınızın imagining ve soundstage performansı. Kulaklığın bu performansı iyi değilse ses kartı alsanız bile ayrım konusunda pek bir performans alamazsınız. Benim tavsiyem ses kartını bir kere alırsınız, evladiyeliktir. Attığınız ses kartı hakkında bir bilgim yok. Ben Sound Blaster alın gitsin derim. Hatta eğer konsolda kullanmayacaksınız X4 almanız daha mantıklı. S-xfi da deneyimleme imkanınız olur. Zaten elinizdeki kulaklıklar 32ohm ve üstü bildiğim kadarıyla. Bir sıkıntı çıkarmaz.

Dediğin şeyi ben stereo modda müzik dinlerken yaşıyorum ama bu daha çok kulaklığın kendisiyle alakalı. Ben arkası yarı açık kulaklık kullandığımdan sahne genişliği doğal olarak fazla oluyor diğer kulaklıklara göre. Enstrünman ayrımını daha kolay yapabiliyorum. Mesela hikayeli oyunlarda sbx kullanıyorum ve müthiş bir 7.1 deneyimi sunuyor. Stereoda oynarsam sesler yine 7.1 geliyor ama gerçekçi değil, her kanaldan tek tek ses geliyormuş gibi oluyor. Sesleri diğer kanallara az da olsa yaymıyor. Sbx açtım mı 7.1'i daha güzel veriyor. Sesi biraz yayıyor. Filmlerde ise s-xfi kullanıyorum. Resmen sinemada izliyormuşum hissiyatı veriyor. Kelimenin tam anlamıyla gerçekçi bir deneyim sunuyor. Dolby ve DTS'i ise destekli oyunlarda açıyorum çünkü bu ikisinde X, y düzlemine ek Z düzlemi de var yani sesi yukarıdan ve aşağıdan verebiliyorlar.

Keşke Creative Europe'un sattığını alsaymışsınız uyguna. Neyse çok mühim değil. G6 şimdiye kadar gördüğüm en güçlü amfili ses kartı zaten. Ben X4 kullanırken ses seviyesi 25-30'larda oluyor. Demek G6 kullansam ben de yüzde 5'i geçemeyeceğim 🤣 bu arada bence g6'ya şans verin. En azından içinden hiçbir ayarı açmadan direkt modu açıp kullanın.

Bana bir ayar öneri sunun birçok ayarı vardı g6'nın kendine has bass açma özelliğide var kristal diye özelliğide var ve birkaç ayar o ayarları söylerseniz bir denerim belki şuankinden daha iyi şeylerde olabilir.

Bana bir ayar öneri sunun birçok ayarı vardı g6'nın kendine has bass açma özelliğide var kristal diye özelliğide var ve birkaç ayar o ayarları söylerseniz bir denerim belki şuankinden daha iyi şeylerde olabilir.
Onların hiçbirini kullanmayın. SBX kullanacaksınız sadece Surround'ı açıp 67'ye getirin. Film ve hikayeli oyunlar için yeterli olur. Diğerleri sesi bozuyor.

Onların hiçbirini kullanmayın. SBX kullanacaksınız sadece Surround'ı açıp 67'ye getirin. Film ve hikayeli oyunlar için yeterli olur. Diğerleri sesi bozuyor.
Peki aman aman fark olacak mı bahsettiğiniz g4 ü alırsam çok fark olmayacaksa gerek yok. Bu arada bir kaç hizmetleri kapattığım için çalışmıyormuş yine sorunsuz düzeldi. Çok fazla kurcalamamak gerekiyor en ufak değişiklikte çakışıyor.

Son düzenleme:
FPS oyunu ağırlıklı oynuyorum onun için ne yapacağım.
Hiçbir şey. Stereo oynayacaksınız. Sadece EQ ayarı yapın yapacaksanız.

Peki aman aman fark olacak mı bahsettiğiniz g4 ü alırsam çok fark olmayacaksa gerek yok. Bu arada bir kaç hizmetleri kapattığım için çalışmıyormuş yine sorunsuz düzeldi. Çok fazla kurcalamamak gerekiyor en ufak değişiklikte çakışıyor.
Çok büyük bir fark yok. Ses teknolojisi farkı var. S-XFi çok farklı ama sever misiniz bilmem. Ben bugün S-XFi için Creative'in sertifikalı kulaklığını aldım en doğru deneyimi alabilmek için. SBX ise Dolby'ye benziyor bayağı. Ama ses şiddeti konusunda cidden faydası oluyor. Ses kartı olmadan direkt bağlayınca %100 ses seviyesi bile yetmiyor çoğu zaman.

Bu arada konu çok kirlenmeye başladı. Blackshark haricinde bir konu ile ilgili soru soracaksınız konu açıp etiketlerseniz daha iyi olur. Arkadaşlara gereksiz bildirim gitmesin.

Son düzenleme:
Selam, iyi sosyaller yeni veya yakın zamanda paylaşılan Barracuda X 2022 için EQ ayarları bulamadım ve yakın zamanda kullandığım Dolby Access programında sıkıntı yaşamaya başladım o yüzden önerilerinizi bekliyorum, kullandığım kulaklık Barracuda X 2022 versiyonu.

Yeni konular

Geri
Yukarı