Çözüldü Ses sistemimde uyumsuzluk olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheHanS

Kilopat
Daha fazla  
Çözüm
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim, aracımda subwoofer için maalesef yer yok alan kısıtlı. Midlerin 3ohm olması bir sorun teşkil eder mi, eder ise ne gibi bir sorun yaşarım, ilk tecrübem olacak bu konuda pek bilgili değilim.

Şimdi şöyle kullanacağın amfinin 4 ohm ve 2ohm desteği bulunmakta 4ohmda 170W rms veriyorsa 2ohmda bu oran çok daha fazla artar. Ohm yükseldikçe detay artar şiddet azalır diyebiliriz. Sanırım yurt dışındasın parçalar oldukça kaliteli fakat kablo setini daha düşük ga tercih edebilirsin ga düştükçe kablo kalitesi ve kalınlığı artıyor. Diğer mid takımını da 4ohm almanı tavsiye ederim. 3Ohm'da da Drive edersen çok büyük sorun yaşamazsın fakat dediğim gibi gain ayarı yaparken dikkatli ol. Amfin çok güçlü. Kullanacağın midlerin rms'ine göre atıyorum 4Ohm'da 50W rms diyelim midlerin aynı şekilde kanal başına 4Ohm'da 50W rms veren bir amfi yeterli olacaktır.
Olmaz yeterlidir anfi 4 kanalın hepsine 4ohm'da 170w rms veriyor. Fakat midlerden 1 tanesi 3ohm anfi 3ohmda nasıl bir tepki verir bilmiyorum o midleri de 4ohm yaparsan tam anlamıyla uyumlu bir set olur. Gain ayarını yaparken dikkat edin. İleride subwoofer drive etmek istersen de sorun çıkartmaz. midlerini üst üste bindirip 2ohm'da drive edersin subwoofer eklersen. Diğer kanalı bridge drivelayıp subwoofer sürersin.

Olmaz yeterlidir amfi 4 kanalın hepsine 4Ohm'da 170W rms veriyor. Fakat midlerden 1 tanesi 3ohm amfi 3ohmda nasıl bir tepki verir bilmiyorum o midleri de 4ohm yaparsan tam anlamıyla uyumlu bir set olur. Gain ayarını yaparken dikkat edin. İleride subwoofer Drive etmek istersen de sorun çıkartmaz. Midlerini üst üste bindirip 2Ohm'da Drive edersin subwoofer eklersen. Diğer kanalı bridge drivelayıp subwoofer sürersin.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim, aracımda subwoofer için maalesef yer yok alan kısıtlı. Midlerin 3ohm olması bir sorun teşkil eder mi, eder ise ne gibi bir sorun yaşarım, ilk tecrübem olacak bu konuda pek bilgili değilim.

Şimdi şöyle kullanacağın amfinin 4 ohm ve 2ohm desteği bulunmakta 4ohmda 170W rms veriyorsa 2ohmda bu oran çok daha fazla artar. Ohm yükseldikçe detay artar şiddet azalır diyebiliriz. Sanırım yurt dışındasın parçalar oldukça kaliteli fakat kablo setini daha düşük ga tercih edebilirsin ga düştükçe kablo kalitesi ve kalınlığı artıyor. Diğer mid takımını da 4ohm almanı tavsiye ederim. 3Ohm'da da Drive edersen çok büyük sorun yaşamazsın fakat dediğim gibi gain ayarı yaparken dikkatli ol. Amfin çok güçlü. Kullanacağın midlerin rms'ine göre atıyorum 4Ohm'da 50W rms diyelim midlerin aynı şekilde kanal başına 4Ohm'da 50W rms veren bir amfi yeterli olacaktır.

Çözüm

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim öneriniz üzere kablo setini değiştirdim.

Geri
Yukarı