Şeytanın bile aklına gelmeyecek dolandırma yöntemi

Şimdi bir dakika 2 şeyi anlamadım; birincisi neyi ispat etmemi istiyorsun ikincisi neden özür bekliyorsun. Videoyu Youtube'a yükleyen arkadaş clickbait bir başlık atmış sende aynı başlığı forumda kullanmışsın. Demek istediğim şey bir çok insan bu tarz clickbait yazılar görünce girip okumaktansa artık kaçar oldu. Hani bilirsin salak saçma haber siteleri var ya onun gibi. Yazdığım yazı kısa olduğu için clickbait işler yapma dediğimi çıkardın sanırım. Halbuki demek istediğim ilgi çekici şeyler paylaşırken her ne kadar paylaştığın şeyin orjinal başlığı clickbait olsa da sen bunu değiştirmelisin idi.

Şeytanın bile aklına gelmeyecek dolandırma yöntemi, görenler şaşıp kalıyor, okuduğunuza inanamayacaksınız vb. başlıkları aklı başında olan insanlar gördüğü zaman bırak tıklamayı hemen oradan uzaklaşıyorlar. Belki gerçekten güzel bir haber veya enteresan bir bilgi paylaşıyorlar ama clickbait kullandıkları için insanı soğutuyorlar.

Tekrar belirteyim ki yanlış anlaşılma ortadan kalksın, ilginç olduğu düşündüğün bir şey bulup paylaşmak istediğin zaman clickbait bir başlığı varsa senin konu başlığını haberin içeriği ile ilgili düzgünce yazman daha çok insanı çekecektir. Burada seni suçlamadım ve suçlamıyorum. Videoyu izleyince ilgimi çekmeyi başardı ama aynı başlık ile sadece Youtube'da yada haber sitelerinde görseydim asla açmazdım. Dediğimi yapmak zorunda değilsin tabi sadece daha başarılı olacağını düşündüğüm için dedim.

Sayin arkadasim videodaki insani tanimam etmem ama anlattiklari cok ilginc. Ama clickbait ya da tiklama tuzagi olmadigi acikca ortada. Simdi ben örnegin Kissaki'nin herkesten sakladigi sir diye bir konu acsa ya da video ekleseydim ama iceriginde alakasiz birsey gönderseydim o zaman haklisin derdim.

Ama konu ismi, konu icerigi, konuyu acmamdaki amac bariz belliyken bu tarz bir serzenis ile clickbait demen yanlis olmus. Ne yazaydim yani Inanilmaz Dolandiricilik Yöntemi falan mi? :)

Bu anlatılanlar gerçek. Arabası olan ailelerin çocukları mutlaka o arabayla ilgilenir değil mi? Ben de HONDA Türkiye grubunda kendi arabamız için bir şeyler araştırırken 2 kişinin bu yüzden davalık olduğunu gördüm. Clickbait'lik bir olay yok. Bu abimiz de otomobil dünyası içinde uzun zamandır çalışan bir abimiz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı