Çözüldü Shenzhenaudio.com'dan vergi çıkar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Evet ilginç bir şekilde Akko'da eğer standart shipping ile söylediyseniz büyük ihtimalle vergi ödemeniz gerekmez demiş. Tabii bir kesinlikten bahsetmemiş...
Akko'dan sipariş verip vergi ödeyen görmedim daha ama bu neye göre oluyor bilmiyorum siteye göre mi değişiyor yoksa kargo firmasına göre mi bir fikrim yok.

Bugün ürün elime ulaştı ve vergi çıkmadı arkadaşlar alacakların bilgisine.
Hocam mail atın vergisi düşük gelsin bana vergi çıkmadı ama ne olur ne olmaz
Hi can you mark the package Low on price as much as you can so taxes wouldn't be so much thanks
Hocam buna gerek bile yok onların attığı maili cevaplayıp TC kimlik numaranızı verdiğiniz sürece vergi ödemiyorsunuz zaten.

Hocam mail atın vergisi düşük gelsin bana vergi çıkmadı ama ne olur ne olmaz
Hi can you mark the package Low on price as much as you can so taxes wouldn't be so much thanks
Screenshot 2023-11-10 091738.png

Dün mail atmıştım şimdi cevap verdiler ürünün fiyatını 12,5 dolar olarak göstereceklermiş kimliğimi de istediler verdim. Umarım vergi falan çıkmaz dediğiniz gibi.

Merhaba, ben de 11.11 indirimleri ile birlikte shenzenaudio.com üzerinden Moondrop Chu II'yi şimdi sipariş verdim. Firma daha mail göndermedi, ben de destek mailine de fiyatı daha düşük göstermelerini rica ettim ve kimlik numaramı ilettim. Vergi çıkmazsa iyi olur tabi ki ama çıkar ve ürünü Aliexpress ve wraithesports.com sitesindeki fiyattan daha pahalı hale getirirse benim için kötü olur.

Merhaba, ben de 11.11 indirimleri ile birlikte shenzenaudio.com üzerinden moondrop chu II'yi şimdi sipariş verdim. Firma daha mail göndermedi, ben de destek mailine de fiyatı daha düşük göstermelerini rica ettim ve kimlik numaramı ilettim. Vergi çıkmazsa iyi olur tabii ki ama çıkar ve ürünü AliExpress ve wraithesports.com sitesindeki fiyattan daha pahalı hale getirirse benim için kötü olur.

9 Kasım'da aldım ben, o gün [email protected] mail adreslerine sipariş numaramla birlikte gümrük vergisinin az gelmesi için fiyatı daha düşük gösterir misiniz diye mail attım onlar da 12.5 dolar göstereceklerini söyledir ve T.C. numaramı istediler. Cuma günü de kargoya verildi.

AliExpress ve wraithesports.com sitesindeki fiyattan daha pahalı hale getirirse benim için kötü olur.

Bunun olması imkansız çünkü 12.5 dolar gibi çok ucuz bir fiyat gösteriyorlar ürün için. Vergi gelse bile diğer sitelerden daha ucuza alacaksın.

Merhaba, ben de 11.11 indirimleri ile birlikte shenzenaudio.com üzerinden moondrop chu II'yi şimdi sipariş verdim. Firma daha mail göndermedi, ben de destek mailine de fiyatı daha düşük göstermelerini rica ettim ve kimlik numaramı ilettim. Vergi çıkmazsa iyi olur tabii ki ama çıkar ve ürünü AliExpress ve wraithesports.com sitesindeki fiyattan daha pahalı hale getirirse benim için kötü olur.

Bro, vergi çıkmıyor haberin olsun, kulaklığım bugün Aras Kargo'ya verilmiş. Aras Kargo da kapıda gümrük vergisi alamıyor.

@AdaBagcibasi @Virtudex yardımınız için çok teşekkürler bugün geldi bebeklerim ve vergi çıkmadı. KZ ZSN Pro X'den sonra ilaç gibi geldi.

Dosya Ekleri

• 2348923458923.jpg
    2348923458923.jpg
    230,7 KB · Görüntüleme: 182
YunExpress sokak adresimi bulamadığı için satıcı 1 hafta gecikme ile ürünü 4px ile gönderdi. Yaklaşık 20 günde ülkeye giriş yaptı ve PTT dün teslim aldı. Mantığını anlamadım ama paketim Aras değil de PTT ile geldiği için sanırım 111,05 TL kapıda vergi ödemem gerekecek. 🤯

Dosya Ekleri

• Screenshot_24.png
    Screenshot_24.png
    159,9 KB · Görüntüleme: 158
YunExpress sokak adresimi bulamadığı için satıcı 1 hafta gecikme ile ürünü 4px ile gönderdi. Yaklaşık 20 günde ülkeye giriş yaptı ve PTT dün teslim aldı. Mantığını anlamadım ama paketim Aras değil de PTT ile geldiği için sanırım 111,05 TL kapıda vergi ödemem gerekecek. 🤯
Bana da PTT ile geldi hocam ve ödemedim.

Geri
Yukarı