Shorts izlenmeleri bir anda çakıldı

Daha fazla  
12 Nisan'da sıfırdan kanal açıp Shorts videoları atmaya başladım. Öncelike şunu belirteyim, edit geçmişi olan biriyim ve seçtiğim nişe ilgiliyim. Viral olan videoların benzer kurgularıyla içeriklerimi üretiyorum. 0 abone ile ilk attığım video 12 bin ikincisi 6,7 bin üçüncüsü 7 bin izlendi. Sonrasında attığım iki video izlenmedi. Olabilir bu kabulum. Sonrasında attığım iki video 11 bin ve 8,7 bin izlendi. Attığım iki video yine izlenmedi. Bu da olabilir fakat bundan sonra attığım video 6,8 bin izlendi ve her şey burada başladı. O videodan sonra 7 günde atmış olduğum 14 videonun hiçbiri izlenmedi. Hem izlenmedi hem de Shorts özet akışına dahi düşmedi. 0-50 arası hepsinin izlenmesi. Çok garip bir durum bundan sonra da böyle devam edecek mi diye korkuyorum tecrübesi olan arkadaşlar varsa açıklayabilir mi?

Sadece Shorts editleri paylaşan birinin kitlesi olmaz bu yüzden istikrarlı bir şekilde hep daha iyisini yapmaya çalışarak video yüklemen gerekir.

Merhabalar, Shorts izleyici kitlesi anlık olarak çok değişkendir hep aynı tarzda video yükleyince ilk başta izlenir fakat hep aynı tarz olduğu için sonradan karşılarına pek fazla çıkmaz genelde. Normal videoların aynı tarz olması izlettirebilir. Shorts için çok karışık videolar atmak da iyi değildir hep aynı tarz da atmak iyi değildir arada farklı tarz atarsanız daha çok viral olma ihtimali yüksektir. Edit yaparken elinizden geleni ardınıza koymaktan sakınmayın edit videoları güzel izleniyor 👍. Kendim 2019'dan beri YouTube kanalım vardı ilk kanalımı boşa saldım sonra 2022'de yeni kanalımı açtım hem Shorts hem normal video çekiyorum aynı tarz videoyu ikinciye atmama rağmen yarısı kadar izleniyor yani Shorts için farklı tarz videolar gerekebiliyor edit videoları güzel izleniyor genelde ayrıca Shorts videolarının izlenme sayısı ile abone sayısı arasında pek ilişki sayılamaz ama Shorts videoları abone ve like kasmak için güzel bir yöntemdir tavsiye ederim, YouTube kanalızın daha nice gelişmelere imza atması ve büyümesi dileğiyle...

Merhabalar, Shorts izleyici kitlesi anlık olarak çok değişkendir hep aynı tarzda video yükleyince ilk başta izlenir fakat hep aynı tarz olduğu için sonradan karşılarına pek fazla çıkmaz genelde. Normal videoların aynı tarz olması izlettirebilir. Shorts için çok karışık videolar atmak da iyi değildir hep aynı tarz da atmak iyi değildir arada farklı tarz atarsanız daha çok viral olma ihtimali yüksektir. Edit yaparken elinizden geleni ardınıza koymaktan sakınmayın edit videoları güzel izleniyor 👍. Kendim 2019'dan beri YouTube kanalım vardı ilk kanalımı boşa saldım sonra 2022'de yeni kanalımı açtım hem Shorts hem normal video çekiyorum aynı tarz videoyu ikinciye atmama rağmen yarısı kadar izleniyor yani Shorts için farklı tarz videolar gerekebiliyor edit videoları güzel izleniyor genelde ayrıca Shorts videolarının izlenme sayısı ile abone sayısı arasında pek ilişki sayılamaz ama Shorts videoları abone ve like kasmak için güzel bir yöntemdir tavsiye ederim, YouTube kanalızın daha nice gelişmelere imza atması ve büyümesi dileğiyle...
Anladım, teşekkürler görüşleriniz için.

Aylardır youtube algoritması üzerine çalışıyorum, kafayı taktım diyebilirim, arkadaşların söylediklerine katılmıyorum, aynı tarz videoları yüklemek gayet mantıklı ve sadece shorts videoları ile milyon takipçi yapan kanallar var, az izlenme olayına gelince aynısı bana da ve bir çok insana da oluyor, bunun sebebi, bana kalırsa her gün milyonlarca video yükleniyor ve algoritma ilk başta herkese eşit şans tanıyor sonra videonun izlenme oranı, özellikle de eksi yemesi videonun kaderini belirliyor, yeni kanallar attığı videoda örnek veriyorum 10 kişi beğendi bir tanesi eksi verdi, algoritma videonun izlenmesini düşürüyor, bir daha eksi geldi yine düşürüyor, sonra video keşfetten çıkarılıyor, hiç izlenmeyen videoların mantığını da şöyle düşünüyorum, algoritma, youtube kanallarını kategorize ediyor, örneğin ben hem komedi videosu atıyorum hem müzik videosu, komedi attığımda hiç boş çıkmıyor ama müzik attığımda sıfır izlenme olabiliyor, yani algoritma benim kanalı komedi kanalı olarak görüyor ve izleyenler için bir video kotası oluşturuyor, yeni yüklenen videoların tamamını bu kotaya almıyor, bundan dolayı bazı videolar karavana gidiyor. Şu ana kadar tespitlerim bunlar, henüz kendi deneyimlerimle yanlışlanmadılar, umarım işinize yarar.

Aylardır YouTube algoritması üzerine çalışıyorum, kafayı taktım diyebilirim, arkadaşların söylediklerine katılmıyorum, aynı tarz videoları yüklemek gayet mantıklı ve sadece Shorts videoları ile milyon takipçi yapan kanallar var, az izlenme olayına gelince aynısı bana da ve birçok insana da oluyor, bunun sebebi, bana kalırsa her gün milyonlarca video yükleniyor ve algoritma ilk başta herkese eşit şans tanıyor sonra videonun izlenme oranı, özellikle de eksi yemesi videonun kaderini belirliyor, yeni kanallar attığı videoda örnek veriyorum 10 kişi beğendi bir tanesi eksi verdi, algoritma videonun izlenmesini düşürüyor, bir daha eksi geldi yine düşürüyor, sonra video keşfetten çıkarılıyor, hiç izlenmeyen videoların mantığını da şöyle düşünüyorum, algoritma, YouTube kanallarını kategorize ediyor, örneğin ben hem komedi videosu atıyorum hem müzik videosu, komedi attığımda hiç boş çıkmıyor ama müzik attığımda sıfır izlenme olabiliyor, yani algoritma benim kanalı komedi kanalı olarak görüyor ve izleyenler için bir video kotası oluşturuyor, yeni yüklenen videoların tamamını bu kotaya almıyor, bundan dolayı bazı videolar karavana gidiyor. Şu ana kadar tespitlerim bunlar, henüz kendi deneyimlerimle yanlışlanmadılar, umarım işinize yarar.

YouTube'da farklı farklı Shorts içerikleri üretmeyin diyen çoğu insanı izledim bende. Benim anlamadığım ben ilk baştan beri hep aynı tür içerik üretiyorum fakat YouTube bir anda çökertti kanalı. Tanıt yaptım o bile fayda etmiyor. Bomboş abone ve izlenmeler veriyor gibi geldi tanıtta. Videoya izlenme çekiyor ama like yok. 20-30 abone çekti kanala ama yine beğenisi yok videonun. 1 kere olur 2 kere olur hadi 5 kere olsun ama 15 video atmışım hiçbirinde izlenme yok. Tiktoğa da aynı videoları da yüklemişliğim var hatta bazıları özgün olmadığı dediği için TikTok keşfete düşürmedi 0'da kaldı. Acaba diyorum YouTube'da da mı böyle bir sistem var. Aslında benim videolarım da özgün. Hatta son bir video attım o video fikri YouTube'da hiçbir şekilde yok. İzlenmesini bekliyordum fakat o da olmadı. Nişimde futbol bu arada. Hani izleyicisi aşırı fazla olan bir nıs. Rekabette fazla tabii ki de. Yani garip geliyor, 400-500 izlense şu sıralar yine garipsemem fakat direk 10-20'lerde kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı