Siemens KG55NCWE0N buzdolabı alınır mı?

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yarın bir buzdolabı almayı düşünüyorum. Siemens markasına yoğunlaştım. Üç kişi yaşıyoruz. Fakat kafama takılan konu herkes kompresöre dikkat et demiş. Ben kompresör kısmından pek anlamıyorum ve baktığım model 483 litre. Siemens'teki arkadaşlar üç kişi bu buzdolabına yetebileceğimizi söylüyor. Kompresör konusunda da iyi midir bilemedim. Fiyat olarak 17.500 TL fiyat geçiyorlar. Bütçem 21.000 TL. Sizce almaya değer mi, beni uzun süre götürür mü? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman üç kişi de olmuyoruz aslında genel olarak iki fakat üç kişi de olsa 483 litre bizi zorlar mı acaba onu da düşünüyorum.

Şöyle söyleyeyim artık yeni nesil buzdolaplarinda içinde sebzelik bölümü, kahvaltılık bölümü neredeyse hepsinde var ve bu avantaj sağlıyor bence çünkü hem düzenli oluyorlar hem de diğer raflarda daha fazla yer kalmış oluyor, alttan donduruculu buzdolaplarinda genelde alt kısım motora denk geldiğinden buzluk kısmı hafif dar olur, üst kısım ise ustten donduruculu olanlara göre genelde bir raf eksik oluyor, bizde Bosch kdn 76aifon modeli var ve almadan önce uzun bir araştırma yaparak almamıştık şu anda memnunuz bize 4 kişi yetiyor hatta artıyor bile, eğer sizin için çok önemli değilse bence üstten olanlara yönelin çünkü raf sayısı bakımından daha karlı oluyorsunuz. Siemens KDN76NXWFON modeline bakabilirsiniz bence diğerine göre daha geniş hacimli sanırım. Yine de son olarak şunu söyleyeyim en iyi kararı aslında siz kendiniz veririsiniz burada ben yazdım ama siz yine de ev halkıyla konuşup birlikte karar verin, hatta imkanınız varsa mağazalara gidip inceleyin size hangisi daha güzel gelirse ona karar verirsiniz, hem belki sizin baktığınız modelden veya benim onerdigim modelden başka bir model hoşunuza gider.😃

Şöyle söyleyeyim artık yeni nesil buzdolaplarinda içinde sebzelik bölümü, kahvaltılık bölümü neredeyse hepsinde var ve bu avantaj sağlıyor bence çünkü hem düzenli oluyorlar hem de diğer raflarda daha fazla yer kalmış oluyor, alttan donduruculu buzdolaplarinda genelde alt kısım motora denk geldiğinden buzluk kısmı hafif dar olur, üst kısım ise ustten donduruculu olanlara göre genelde bir raf eksik oluyor, bizde Bosch kdn 76aifon modeli var ve almadan önce uzun bir araştırma yaparak almamıştık şu anda memnunuz bize 4 kişi yetiyor hatta artıyor bile, eğer sizin için çok önemli değilse bence üstten olanlara yönelin çünkü raf sayısı bakımından daha karlı oluyorsunuz. Siemens KDN76NXWFON modeline bakabilirsiniz bence diğerine göre daha geniş hacimli sanırım. Yine de son olarak şunu söyleyeyim en iyi kararı aslında siz kendiniz veririsiniz burada ben yazdım ama siz yine de ev halkıyla konuşup birlikte karar verin, hatta imkanınız varsa mağazalara gidip inceleyin size hangisi daha güzel gelirse ona karar verirsiniz, hem belki sizin baktığınız modelden veya benim onerdigim modelden başka bir model hoşunuza gider.😃
Alttan donduruculuda kararlı gibiyiz. Ev halkı o düşünceden pek vazgeçmeyecek gibi duruyor :D Büyüklük olarak sorun yaşamadıysanız bu süper. Bu arada modeli fiziksel olarak gidip gördüm belki de diğer modeller çok büyük olduğu için orada o gözüme küçük gibi gelmiş de olabilir :D Ama asıl sorun o değil, şuan da fark ettim. Siemens XL ve XXL modellerine sadece 10 yıl kompresör garantisi veriyormuş. Bu durumda XL model mi bakmalıyım? Hiç mi kompresör garantisi olmayacak anlayamadım. Sonuçta pahalı bir malzeme, sorun yaşamak istemiyorum.

Alttan donduruculuda kararlı gibiyiz. Ev halkı o düşünceden pek vazgeçmeyecek gibi duruyor :D büyüklük olarak sorun yaşamadıysanız bu süper. Bu arada modeli fiziksel olarak gidip gördüm belki de diğer modeller çok büyük olduğu için orada o gözüme küçük gibi gelmiş de olabilir :D ama asıl sorun o değil, şu an da fark ettim. Siemens XL ve xxl modellerine sadece 10 yıl kompresör garantisi veriyormuş. Bu durumda XL model mi bakmalıyım? Hiç mi kompresör garantisi olmayacak anlayamadım. Sonuçta pahalı bir malzeme, sorun yaşamak istemiyorum.

Anladım, bizdeki model XL olarak geçiyor, bütçe ve sığacak alan varsa alınabilir bence, fakat xxl konusunda aynı kararda olamayacağım dev gibi oluyor gerçekten. Kompresor garantisi konusunda hiçbir fikrim yok sadece belirli modellerde olabilir, satış danışmanlari bunu daha iyi bilir.

Anladım, bizdeki model XL olarak geçiyor, bütçe ve sığacak alan varsa alınabilir bence, fakat xxl konusunda aynı kararda olamayacağım dev gibi oluyor gerçekten. Kompresor garantisi konusunda hiçbir fikrim yok sadece belirli modellerde olabilir, satış danışmanlari bunu daha iyi bilir.
En iyisi riske atmadan XL modeli almak. Sonuçta pahalı cihazlar alıyoruz. Her kapsamda garantisinin olması mantıklı olan. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı