Sıfır Bilgi İle Site Kurmak

_Muhammed_

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar ! Ben .com uzantılı yüzde hesaplayan bir site açmak istiyorum. Ama site açmak için ne gereklidir bilgim yok. Site içeriğini yani yüzde hesaplamayı halledebilirim ama site kurmak için ne gerekli bilmiyorum. Kısaca anlatabilir misiniz ? Gerekli ürünleri en ucuz nereden temin edebilirim?
Çok kaliteli bir şey olmasına gerek yok. Şimdiden Teşekkürler.

Herkese iyi forumlar ! Ben .com uzantılı yüzde hesaplayan bir site açmak istiyorum. Ama site açmak için ne gereklidir bilgim yok. Site içeriğini yani yüzde hesaplamayı halledebilirim ama site kurmak için ne gerekli bilmiyorum. Kısaca anlatabilir misiniz ? Gerekli ürünleri en ucuz nereden temin edebilirim?
Çok kaliteli bir şey olmasına gerek yok. Şimdiden Teşekkürler.
Direkt .com yerine daha basit ve ücretsiz .tk almıyorsun?

Öncelikle alacağınız alan adına karar verin. Alan adı seçiminizi yaptıktan sonra size bir adet hosting lazım olacaktır. Hosting için GüzelNet ve Netinternet kullanabilirsin. Hosting alımını yaptıktan sonra aldığınız domaini hosting'e yönlendirmeniz gerekecektir. Hazırladığın Php siteyi aldığın hostingin içerisinde bulunan public_html klasörünün içine atman yeterli.

Öncelikle alacağınız alan adına karar verin. Alan adı seçiminizi yaptıktan sonra size bir adet hosting lazım olacaktır. Hosting için GüzelNet ve Netinternet kullanabilirsin. Hazırladığın bu Php siteyi aldığın hostingin içerisinde bulunan public_html klasörünün içine atman yeterli.
Teşekkürler. Yüzde hesaplama olucak daha sonra seçenek ekleyeceğim ve o seçeneği seçenlere bir yüzde daha hesaplayacağım. Bunun için hangi dil gerekli? Alan adını nereden alabilirim?

Teşekkürler. Yüzde hesaplama olucak daha sonra seçenek ekleyeceğim ve o seçeneği seçenlere bir yüzde daha hesaplayacağım. Bunun için hangi dil gerekli? Alan adını nereden alabilirim?
Netinternet üzerinden alabilirsin. Şuan baktığımda yıllık ilk ay 45TL'ye denk geliyor. Malesef programlama dili konusunda pek bilgi sahibi değilim.

İlk yıl .com domain kaydı(Netinternet) 45TL. Hosting planını Güzelnet üzerinden alırsanız(En düşük paket yeterli olacaktır.) oda yıllık 20,93TL. Toplam yıllık 65,93 TL tutar.

Hangi dil ile yazacağın, hosting alacağın firmanın verdiği işletim sistemine bağlı.

Windows sistem satarlarsa .NET, Linux ise PHP :)

Çok iyi rakam bu peşin ödeniyor sanırım değil mi? Ben hostinger.net.tr üzerinden buldum. Aylık 3.49 TL özellikleri şunlar ayrıca ücretsiz alan adı da veriliyor sanırım.
  • 1 Web site
  • 1 Eposta Hesabı
  • 100 GB Trafik
  • 1x İşlem Gücü & Hafıza

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı