Sıfırdan müziğe başlamak

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geliştirdiğim oyun için müzik programı ile basit bir fon müziği yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kursa gitmenize gerek olduğunu sanmıyorum. Klavyedeki notaların yerini öğrenin yeterli. Kulak aşinalığı için birkaç şarkı bile öğrenebilirsiniz. Sonra aklınızdaki fon müziğini notalara dökmeye çalışın. Deneme yanılma yoluyla. Hemen başlar başlamaz bu nota Do falan diyemezsiniz çok normal. Eğer işi ileriye götürecekseniz düzgün bir klavye alın ben çok anlamam arkadaşlar önerebilir. Yoksa iyi bir markanın başlangıç seviyesi ürünü işinizi görür.

Kursa gitmenize gerek olduğunu sanmıyorum. Klavyedeki notaların yerini öğrenin yeterli. Kulak aşinalığı için birkaç şarkı bile öğrenebilirsiniz. Sonra aklınızdaki fon müziğini notalara dökmeye çalışın. Deneme yanılma yoluyla. Hemen başlar başlamaz bu nota Do falan diyemezsiniz çok normal. Eğer işi ileriye götürecekseniz düzgün bir klavye alın ben çok anlamam arkadaşlar önerebilir. Yoksa iyi bir markanın başlangıç seviyesi ürünü işinizi görür.
Aslında biraz ilerledim Bosca Ceoil diye bir program buldum DAW programları gibi değil. Daha kısıtlı bir yapısı var ama daha basit.
Bu arada klavye derken bilgisayara bağlanan elektronik piyano gibi şeyleri mi kast ettiniz?
İngilizce'de "keyboard" deniliyordu, o yüzden.

Aslında biraz ilerledim Bosca Ceoil diye bir program buldum DAW programları gibi değil. Daha kısıtlı bir yapısı var ama daha basit.
Bu arada klavye derken bilgisayara bağlanan elektronik piyano gibi şeyleri mi kast ettiniz?
İngilizce'de "keyboard" deniliyordu, o yüzden.
Evet onu demek istemiştim.

İnternetten Free beat yaz, bir çok seçenek var eğendiğini arka fon için birkaç ayarlama yaparak kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı