"Sigorta şişirmesi" denilen şeyin gerçek olması

Kağan bohoy

Femtopat
Arkadaşlar ben eskiden araba bakarken "sigorta şişirmesi" denilen bir tabir vardı inanmıyordum. Ama geçen günlerde bir kaza yaptım ve tanığım usta tüm parçaları orijinal kullanarak tamir ederse 15.000TL bir masraf olur dedi, ben servise yaptırmayı tercih ettim araba 6 ayda çıktı ve bana 69.000TL fatura çıkardılar ve öğrenmiş oldum ki "sigorta şişirmesi" denilen tabir gerçekmiş.

Arkadaşlar ben eskiden araba bakarken "sigorta şişirmesi" denilen bir tabir vardı inanmıyordum. Ama geçen günlerde bir kaza yaptım ve tanığım usta tüm parçaları orijinal kullanarak tamir ederse 15.000TL bir masraf olur dedi, ben servise yaptırmayı tercih ettim araba 6 ayda çıktı ve bana 69.000TL fatura çıkardılar ve öğrenmiş oldum ki "sigorta şişirmesi" denilen tabir gerçekmiş.
Vay be. 6 aylık "saatlik ücret" düşünemiyorum. Kafalarına göre yazmışlardır işçilik ücretini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğiniz örnek ile bunun ne alakası var? Yetkili servisteki işçiliğin maliyeti ile sanayininki bir olabilir mi? Yada yetkili servisteki parçanın maliyeti ile dışarıdaki bir mi?

Sigorta şişirmesi diye bir şey yok. Birini sadık usta yapıyor abi gel al diyor. Diğerini yetkili servis yapıp 100 tane kontrolden geçirip randevu verip teslim ediyor. Sadık usta bu olmamış oturmamış renk tutmamış dediğinde sadık usta sana şunu söylüyor. Abim bu, bu kadar oluyor :)

Son düzenleme:
Verdiğiniz örnek ile bunun ne alakası var? Yetkili servisteki işçiliğin maliyeti ile servisinki bir olabilir mi? Ya da yetkili servisteki parçanın maliyeti ile dışarıdaki bir mi?

Sigorta şişirmesi diye bir şey yok. Birini sadık usta yapıyor abi gel al diyor. Diğerini yetkili servis yapıp 100 tane kontrolden geçirip randevu verip teslim ediyor. Sadık usta bu olmamış oturmamış renk tutmamış dediğinde sadık usta sana şunu söylüyor. Abim bu bu kadar oluyor :)
Ya da bir gezde gel kardeşim, düzelir de diyebilir. Peugeot 208 aracımla Ankara Vatan Pejo'da bu şekilde 3 ay boyunca gezmişliğim var. Komple sandık motor aldım sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı