Silinen dosya nasıl geri getirilir?

Eureka

Hectopat
Yer
M.2 SSD
Daha fazla  
Yakın zamanda C sürücümün (SSD) dolması sebebiyle: "ayarlar>sistem>depolama>temizleme önerileri" kısmından C sürücümde alan açmak amacıyla temizleme yaptım. Bunu yaparken indirilenler klasörünü de seçtim ve onun içindekiler de silindi fakat indirilenler klasörü içinden benim için oldukça önemli bir Word belgesi var idi. O belgeyi nasıl geri getirebilirim? Yoksa temelli gitti mi?

Yakın zamanda C sürücümün (SSD) dolması sebebiyle: "ayarlar>sistem>depolama>temizleme önerileri" kısmından C sürücümde alan açmak amacıyla temizleme yaptım. Bunu yaparken indirilenler klasörünü de seçtim ve onun içindekiler de silindi fakat indirilenler klasörü içinden benim için oldukça önemli bir Word belgesi var idi. O belgeyi nasıl geri getirebilirim? Yoksa temelli gitti mi?

SSD'den silinen dosyaların kurtarılması biraz zor hocam ama Recuva ile yine de dene derim.
Ayrıca OneDrive bu tip dosyaların yedeğini almış olabilir orayı da kontrol edin.

Sistemi 1 gün öncesine veya 1 hafta geriye yükleyebilirsin.
Bu zaman alacaktır.
Aramaya sistem geri yükle yaz adımları ilerle.

Sistem geri yükleme silinmiş dosyayı geri getirmez.

O zaman söyler misin bana sistem geri yükleme sistemi geri yüklemiyor dosyaları geri getirmiyorsa ne işe yarıyor söyle de bilelim.

Sistem geri yükleme silinmiş kişisel dosyaları değil yanlış yapılmış sistem ayarlarını ya da yanlış yüklenmiş sürücüleri geri alan bir sistemdir.

EaseUS data recovery programını indirin büyük ihtimalle sorununuzun çözüleceğimi düşünüyorum.
Yere düşünce bozulan HDD'min içindeki 20 yllık anıları bu program sağ olsun hepsini sapa sağlam kurtardım sende de işe yarayabilir.

HDD'den alınır ama SSD de sistem farklı çalışıyor ama yine de denemekte fayda var.

Recuva ile deneyin bir.

Sistemi 1 gün öncesine veya 1 hafta geriye yükleyebilirsin.
Bu zaman alacaktır.
Aramaya sistem geri yükle yaz adımları ilerle.

Sistem geri yüklemeyi daha önceden ayarladıysa belki olabilir. Bu arada sistem geri yükleme sadece sürücüleri ve bozuk dosyaları onarıyor silinen bir dosyayı geri getirdiğini görmedim daha önce denemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı