Simülasyon oyunları ne kadar gerçekçi?

Forza biraz daha arcade oyunu, eğer gerçeğe daha yakın, çok daha gerçekçi fiziklere sahip oyun oynamak istiyorsan Assetto Corsa önerebilirim.

Ucuz diye bir ara deneyeyim demiştim daha ilk virajı dönemeden arabayı toslayınca silmiştim. Gerçekten aşırı detaylı bir oyun.

Assetto Corsa'yı kesinlikle tavsiye ederim, arkadaşın dediği gibi Steam'de Full DLC'leri ile çok uygun fiyata satın alınabilir, bende indirimdeyken almıştım gayet eğlenceli. Fakat klavye ile oynanacak bir oyun değil direksiyon seti ile oynarsanız hem daha fazla eğlenirsiniz hem de simülasyon olduğunu hissettirir. Gamepad ile de oynayabilirsiniz fakat direksiyon setinin yerini asla tutmaz. Rfactor ilk oyununu pek tavsiye etmiyorum, lakin retro oyunları seviyorsanız oynanabilir, rfactorün ikincisi çeşitlilik açısından daha zengin.

Ucuz diye bir ara deneyeyim demiştim daha ilk virajı dönemeden arabayı toslayınca silmiştim. Gerçekten aşırı detaylı bir oyun.
İlk başlayışta biraz öyle oluyor, sonradan alışıyorsunuz tabi ki. Üstüne ben bir de mouse ile oynuyorum :D gerçekten biraz zor.
Hiçbir oyun gerçek sürüş deneyimi sunamaz.
Hocam ev şartlarından ve oyundan bahsediyoruz, hiçbir oyun tabi ki de gerçek hayat deneyimini veremez. önemli olan burada oyunun ne kadar gerçekçi hissettirdiği.

İlk başlayışta biraz öyle oluyor, sonradan alışıyorsunuz tabi ki. Üstüne ben bir de mouse ile oynuyorum :D gerçekten biraz zor.

Hocam ev şartlarından ve oyundan bahsediyoruz, hiçbir oyun tabi ki de gerçek hayat deneyimini veremez. önemli olan burada oyunun ne kadar gerçekçi hissettirdiği.
Ben anlayamamışım yaşlılık işte.

Ben hemen hemen bütün yarış oyunlarını oynadım. Direksiyon varsa en yakını senin için iRacing olur ama çok pahalıya geliyor oynaması. Assetto Corsa idealdir.

Ben anlayamamışım yaşlılık işte.

Ben hemen hemen bütün yarış oyunlarını oynadım. Direksiyon varsa en yakını senin için iRacing olur ama çok pahalıya geliyor oynaması. Assetto Corsa idealdir.

IRacing'in aylık ücreti 18 TL diye hatırlıyorum, yıla vurunca fazla para yapıyor, üstelik ülkecek ekonomimizin iyi olmadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. 🤣🤣

Merhabalar, ben Forza Horizon 4 - Forza Horizon 5 ikisi birlikte 200 saatlik bir oynama sürem var Logitech G29 direksiyon ile (simülasyon direksiyonu). Kendi kendime 'bu kadar saat oynadım araba sürmeyi çok iyi öğrendim mi acaba?' falan diyorum YouTube'danda bayağı bir araştırmışlığım var araba nasıl sürülür ne yapılır falan diye ama bir arabaya sahip olmadığım için ve birinden emanet istemeye korktuğum için deneme şansım olmadı. Direksiyonla simülasyon oyunu oynamış ve araba sürmüş biri beni ufak bir aydınlatabilir mi? :D
Forza Horizon sim oyunu değil zaten, tam sim tadında mekanik istiyorsan debriyajlı BeamNG oynayacaksın.
FH simülasyon değil zaten. Simülasyon dediklerimiz işkence gibi gelir öğrenene kadar. Gerçek hayatta olduğu gibi; hata kaldırmaz ve sonuçları olur. Ben genel olarak BeamNG'yi seviyorum simülasyon bakımından. G29 ile kendi gerçek aracımın kopyasını sürüyorum oyunda. İvme hissi dışında gayet tutarlı tepkiler alıyorum. Tasarlayan kişi de hakkını vermiş gerçi araç için. :)
Ne kullanıyorsunuz hocam:D

IRacing'in aylık ücreti 18 TL diye hatırlıyorum, yıla vurunca fazla para yapıyor, üstelik ülkecek ekonomimizin iyi olmadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. 🤣🤣
evet beni de o rahatsız ediyor. Assetto hem indirimde çok ucuz hem istediğiniz gibi modlanabilir, eğlenceli.

Geri
Yukarı