Sınav netleri artmıyor

Konularda nerelerdesiniz, denemeden sonra hangi konuları yapamadığınızı iyi analiz ediyor musunuz vb. sorulara cevap vermeniz lazım. Ona göre neye çalışacağınızı, nasıl çalışacağınızı belirlesiniz.

Konularda nerelerdesiniz, denemeden sonra hangi konuları yapamadığınızı iyi analiz ediyor musunuz vb. sorulara cevap vermeniz lazım. Ona göre neye çalışacağınızı, nasıl çalışacağınızı belirlesiniz.
hocam eksik konularım kalmadı geometrı de gerıdeyım bi ztn geometrı yapmıyorum fizikte de eksiklerim var biliyorum eksiklerim aslında sorun netlerim atıyorum bı fenden gelıyor bı sosyalden o sekılde yanı bı denge yok
Analiz yapmalısınız. Mesela süreyi yetiştirebiliyor musunuz? Hangi konularda yanlışınız var, gibi.
anladım hocam peki bu netler aralık ayı ıcın ıyımıdır tıp istıyorum

Her denemenin içeriği farklıdır. Kimi zaman Türkçe'yi kötü yaparsınız kimi zaman Matematik'i. Bu normal bir şey.

Geometri çok önemli. Yanlış hatırlamıyorsam Matematik'te 40 sorunun 10 tanesi geometri ve sorular gerçekten kolay oluyor.
Anladım hocam peki bu netler Aralık ayı için iyi midir? Tıp istıyorum.
12. sınıf misiniz, mezun musunuz? Yaptığınız denemenin yayın evine, zorluğuna göre değişir.
Açık konusmak gerekirse 60-70 net temeli iyi olanların çok da fazla çalışmadan yapabileceği bir şey. Atmasyon rakamlarla konuşmayı sevmem ama Türkçe'de soruların çoğu paragraf ve biraz da dil bilgisi çözerek 25 net yapılabiliniyor. Matematik tarafında ise artık sorular ezbere dayalı olmadığı için 20 net civarı yapılıyor özel bir çalışma olmadan. Sosyalin aşağı yukarı yarısi yorum soruları. Bunları yapmak çok zor değil.
12. sınıf iseniz netleriniz Aralık ortasına yaklastigimiz dönemde iyi gibi zaten TYT zor artar. Mezunsaniz çok daha iyisini yapabiliyor olmanız lazım. Ancak her halükarda netlerinizi en azından 85-90 tabanına arttırmanız gerekiyor.
AYT netleri daha çabuk ve kolay artar. AYT'de nasılsınız bilmiyorum ama AYT'de iyiyseniz sizi AYT tıpa taşır.

Her denemenin içeriği farklıdır. Kimi zaman Türkçe'yi kötü yaparsınız kimi zaman Matematik'i. Bu normal bir şey.

Geometri çok önemli. Yanlış hatırlamıyorsam Matematik'te 40 sorunun 10 tanesi geometri ve sorular gerçekten kolay oluyor.

12. sınıf misiniz, mezun musunuz? Yaptığınız denemenin yayın evine, zorluğuna göre değişir.
Açık konusmak gerekirse 60-70 net temeli iyi olanların çok da fazla çalışmadan yapabileceği bir şey. Atmasyon rakamlarla konuşmayı sevmem ama Türkçe'de soruların çoğu paragraf ve biraz da dil bilgisi çözerek 25 net yapılabiliniyor. Matematik tarafında ise artık sorular ezbere dayalı olmadığı için 20 net civarı yapılıyor özel bir çalışma olmadan. Sosyalin aşağı yukarı yarısi yorum soruları. Bunları yapmak çok zor değil.
12. sınıf iseniz netleriniz Aralık ortasına yaklastigimiz dönemde iyi gibi zaten TYT zor artar. Mezunsaniz çok daha iyisini yapabiliyor olmanız lazım. Ancak her halükarda netlerinizi en azından 85-90 tabanına arttırmanız gerekiyor.
AYT netleri daha çabuk ve kolay artar. AYT'de nasılsınız bilmiyorum ama AYT'de iyiyseniz sizi AYT tıpa taşır.
mezunum ayt fazla ıyı degıl artık ona ağırlık vermeye başlıcam hocam tyt de ztn geometri 0 bende onu yapsam bıraz da türkçe kassam dedığiniz net seviyelerine gelirim diye düşünüyorum. Cevapladığın için tesekkür ederim birde bu ayt de kaç net yapmam gerekir ortalama onu da söylersen iyi olur

Vallahi hocam pandemi dönemi olduğu için net olarak çok değişkenlik gösteriyor. Mesela 2020 AYT soruları çok basitti. Tıp isteyen biri bu sorulardan en az 70 yapmalı, hiç abartmıyorum. Ama mesela 2019 ve 2018 için konuşursak 60 üstü yapmalı. Zaten internette siteler var hesaplayan. Siz de bakıp görebilirsiniz.

Mezunum AYT fazla iyi degıl artık ona ağırlık vermeye başlayacagim.
Aynen hocam AYT'ye önem verin ama henüz TYT'nin ipini bırakmak için erken. TYT'yi ihmal etmeyin.

Sayısalcı olduğuna göre TYT'ye fenden başlamayı deneyebilirsin. Bir miktar avantaj sağlar.

Onun haricinde hiç bilmediğin konu kalmasın. Mesela feni biraz biliyorum geometriyi hiç bilmiyorum diyorsan geometri çalış. 10 sorunun 6-7'sini yapabilecek seviyeye gel. Bazı konuları hiç bilmeden tıp fakültesine gidecek puanı almak pek mümkün değil maalesef.

Geri
Yukarı