Sınav netleri artmıyor

Benim netlerim 20-30 civarındaydı konuları bitirdiğim halde ama çok yanlışım çıkıyordu. Ben de yanlış yaptığım soruları kesip A4'e yapıştırarak sorulardaki kazanımları tekrar ediyordum öyle öyle netlerim artmıştı. Denemeni tavsiye ederim.

Tıp hedefi için şu an ortalamanın altında bir netin var. Tıp 20K'dan kapatıyor, netlerini en az 90'a çekmen lazım, AYT fullerim diyorsan 80 de olur. Geometri sıfırsan TYT'den ve AYT'den kafadan 7-8 soru gider. Kesinlikle TYT sorularının hepsini yapabilecek düzeye gelmen, AYT'den de 1-2 konu atlayarak halletmeye çalışman lazım. Onun dışında sosyal ve fenden her sınav 3-4 hata yapman normal; konu eksiklerini kapatıp, detay bilgileri öğrendikten sonra bol bol branş denemesi çözersin. Ben de genelde 30-8, 16-4, 36-3, 17-3 gibi sonuçlar çıkarıyordum bu zamanlarda; Türkçe ve matematiği pek düzeltemesem de sosyali fulleyip fende 1 yanlış yaptım bol deneme çözerek. Tabi benim konu eksiğim çok azdı, kasım gibi halletmiştim çoğunu ama bu daha sonra da halledemeleyeceği anlamına gelmez.
Şimdi mezun olduğun için temelin varmış çoğu dersten, onlardan deneme çözmeye başlayabilirsin. Dediğim gibi ufak eksikleri hallettiğin zaman zaten sınavda harcayacağın süre de azalacak, türkçe ve matematik netlerin de artacak haliyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı