Sınav stresi ve matematik netlerinin az olması

Shrsk

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia Geforce GT 720M - İntel Core i5
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba, LGS'ye yaklaşık 20 gün kala nasıl başaracağım diye bir karamsarlığa düşüyorum. Şu ana kadar hep yüksek notlar almışımdır ve önceki sınıflarda dersleri iyi dinlerdim. 8.'sınıfa ilk geçtiğim zaman nedense matematikten 8 - 10 soru arasında doğru sayım vardı. Şimdi 16 - 20 arasında (diğer derslerim iyi) ve artık yaklaşık 460 - 475 falan alıyorum ama önceki yılların LGS'lerini çözdüğümde bütün dersler iyi geliyor ama matematik 15 doğru falan.

Aynı durum MEB'in yayınladığı örnek sorular için de geçerli. Hatta MEB örnek sorularda diğer derslerim de kötü geliyor. Denemelerden kötü alsam başarısız olduğumu tam olarak kabulleneceğim fakat denemelerden iyi alıp bunlardan kötü alınca ikilemde kalıyorum. Bu arada çözdüğüm denemeler kendi dershanemin (final kurs) ve Özdebir yayınları falan yani iyi yayınlar. Yardım ederseniz ve öneriniz olursa belirtirseniz çok mutlu olurum. İyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya kardeşim LGS'ye de hazırlandım 3 yıl da YKS ile uğraşıyorum ve sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki biraz rahat olun biraz vurdumduymaz olun biraz umursamayın ya o LGS'den çıkacaksın bir başlayacaksın liseye ya LGS ne kadar çerezmiş diyeceksin geçeceksin üniversiteye la lise ne kadar kolaymış diyeceksin o yüzden rahat rahat çalış bak netlerin de fişek gibi 20 soruda 15 doğru da çok iyi yani. Gereksiz yere stres oluyorsun ve bundan 4-5 yıl sonra bu mesajı okuduğunda ayynı benim gibi düşüneceksin bunu da garanti edebilirim.

Ya kardeşim LGS'ye de hazırlandım 3 yıl da YKS ile uğraşıyorum ve sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki biraz rahat olun biraz vurdumduymaz olun biraz umursamayın ya o LGS'den çıkacaksın bir başlayacaksın liseye ya LGS ne kadar çerezmiş diyeceksin geçeceksin üniversiteye la lise ne kadar kolaymış diyeceksin o yüzden rahat rahat çalış bak netlerin de fişek gibi 20 soruda 15 doğru da çok iyi yani. Gereksiz yere stres oluyorsun ve bundan 4-5 yıl sonra bu mesajı okuduğunda ayynı benim gibi düşüneceksin bunu da garanti edebilirim.
Abi çok haklısın ama işte Ankara Fen'i istiyorum onun için de 1 - 2 yanlış gerekiyor.

Geri
Yukarı