Sınava 160 gün kala YDT ve TYT nasıl yetişir?

WickedSick

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sınava 160 gün kaldı ve YDT TYT beraber nasıl götürülmeli, bunun hakkında tavsiye öneri almak istiyorum. Daha bir hafta önce sevgilim ile ayrıldık. Bunun da etkisi var üstümde ve 4 gündür saldım kendimi, 4 gündür sadece spor yapıp Skyrim oynadım. Bunu düzeltmek ve tekrar toparlanmak istiyorum bu arada en son YDT 2019 denemesi yapmıştım ve 49 net gelmişti. YDT'den reading olarak reader at Work'un yüzde 70'ini çözdüm. Kelime olarak ise modadil 120 günde kelimelerden çalışıp defterime yazıyorum reading ve gramer de çıkanları ise kitabın üstüne not alıyorum. TYT'de Türkçe'den en az 30 netim çıkar sosyal de 10-15 arası çıkar ama matematiğim kötü 5 net ancak. Fen de ise şu an sıfırım. Hem psikolojimle başa çıkıp hem de sınava hazırlanmam gerekiyor o yüzden bu 160 gün içerisinde neler yapmalıyım acaba?

Teşekkür ederim, iyi sosyaller dilerim.

Haftalık ve günlük iyi bir plan oluşturun ve takip edin. Başka türlü kurtulamayacağınızı düşünün. Kelime için Memrise listelerine bakabilirsiniz faydalı olabilir ya da Word Up gibi uygulamalardan çalışabilirsiniz. Grameri ve soru tiplerini aksatmayın, örnek çözümleri izleyin/inceleyin. TYT için de haftalık konu çalışmayı ve tekrarları aksatmayın, soruları çözmeye devam edin. Zaten diğerlerinden öne çıkacağınız kısım orası.

Geri
Yukarı