Sınıfta biri suçlu olup bulunamayınca tüm sınıf suçlu olur mu?

O okulda olmasa dahi suçlarlardı. Böyle bir iddia olduysa.
Konu sahibine iftira atılmamış ki bütün sınıf ceza alır mı diyor. Kurunun yanında yaş da yanar mı misali.

Hayır zaten rahatım bu olay 1 sene önce oldu ama eğer gerçekten kınama verselerdi ne yapmam lazımdı?

Hiç kimse görmemiş. Kız kendisi itiraf etti.
Şöyle düşünüyorum o gün kimle ya da kimlerle beraber isen onlarla beraber dilekçe felan verebilirsin ama bir kişi bir şey yaptı diye bütün sınıfa ceza verilmez.

Konu sahibine iftira atılmamış ki bütün sınıf ceza alır mı diyor. Kurunun yanında yaş da yanar mı misali.

Zaten kızda hayır yoktu çok afedersiniz ama kız ilkokulda erkek kardeşi ile tuvalette ifşası çıkmış. Ayrıca şeriatçiydi ve resim hocamız 29 Ekim'de Atatürk'ten bahsetti olaydan 1 gün sonra okula babası gelmiş ve hocanın üzerine yürüyüp tehdit etmiş.

Şöyle düşünüyorum o gün kimle ya da kimlerle beraber isen onlarla beraber dilekçe felan verebilirsin ama bir kişi bir şey yaptı diye bütün sınıfa ceza verilmez.
Haklısın. Korkutmak için ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

Bu olay 1 sene önce oldu. 7. sınıftaydım okulun 2. haftası bir (sözde) akıllı kız masaya +18 kız çizmiş. Bunu gören 5'ler hemen fotoğrafını çekip öğretmenlerine göstermiş. İdareciler sınıfımıza girmiş ve bu olay hakkında bilgi verirken ben sınıfa yeni girdim oturdum dinledim (olay hakkında bilgim yok). Sonra müdür yardımcısı bunu kim yaptı dediğinde hiç kimse cevap vermedi daha sonra eğer suçlu bulunmazsa tüm sınıfa kınama vereceğini söyledi ve kız ortaya çıktı.

Peki sınıfta 1 suçlu varken ve onun disiplin yemesi gerekirken tüm sınıf suçlu ortaya çıkmadığı için kınama yiyebilir mi?
Okulda bir olayın sorumlusu bendim ama belli etmedim ara sıra çağırıp ağızımızdan laf almaya çalıştılar yine belli etmedim sonra saldılar.

Okulda bir olayın sorumlusu bendim ama belli etmedim ara sıra çağırıp ağızımızdan laf almaya çalıştılar yine belli etmedim sonra saldılar.
Zaten ortaokulda bizde antlaşma var adı Ek-9 ama ne yaparsan yap ciddi bir suç değilse disiplin yemişsen sene sonunda hepsini siliyorlar.

Geri
Yukarı