Sistem 10 defadan fazla mavi ekran hatası verdi

• Konuyu başlatan Kakooo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 453
uyarı aldım hocam pardon

Hocam eve yeni geldim. Dump ı atabilirim fakat mavi ekran neden düzelmiyor? Benim bunu kolayca yapabileceğim bir yol yok mu? Bugün Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum DDU ile silip Windows 10'a format atsam düzelme ihtimali var mı?

@181951

Bilgisayarın (NVIDIA veya Intel gibi özel sürücüler değil de ) kendi sürücülerinden oluyor olabilir mi?

Son düzenleme:
DMP dosyasını paylaş.

Bunun için NVIDIA'ya mail attım ve NVIDIA ile çalışan 1 2 kişiye de sordum. Bana 2024 sürücülerinde böyle bir sorun olduğunu, kiminin üretici kaynaklı OEM problemler kimi NVIDIA kaynaklı sorunlar olduğunu söyledi. Sürücülerin de güvenli modda ya da temiz kurulumla kurulması gerektiğini söyledi. Güvenli moda girip son sürücünü tekrar kurmayı dene temiz kurulumla beraber.

Nasıl temiz kurulum yapabilirim?

tamamdır. teşekkürler. peki güvenli moda girip yüklemenin ardından bir sonraki yüklemelerimde güvenli modda yüklemem gerekir mi?

ben ddu ile silip güvenli mod içinde sürücüyü yüklemiştim ve normalce inmişti. sonraki sürücüde ise güvenli modda değildim ve güvenli modda değilken indirmiştim. her indirdiğimde güvenli modda olmam mı gerek?

@181951

Tamamdır. Teşekkürler. Peki güvenli moda girip yüklemenin ardından bir sonraki yüklemelerimde güvenli modda yüklemem gerekir mi?

Ben DDU ile silip güvenli mod içinde sürücüyü yüklemiştim ve normalce inmişti. Sonraki sürücüde ise güvenli modda değildim ve güvenli modda değilken indirmiştim. Her indirdiğimde güvenli modda olmam mı gerek?

@181951

Aslında gerekmez normalde, bu sorun yeni bir sorun olduğu için düzelmesini bekleyene kadar sürücülerini güvenli modda temiz kurulum yaparak kurmanı tavsiye ederim.

hocam bence bu sorun benimle ilgili. benim bir abim var tek fark işlemcimiz onun dışında aynı laptop onda hiç böyle bir sorun olmuyor. bir de ben bir kere driverpack kullandım. format attım genede düzelmedi. bence sorun benden kaynaklı.

Güvenli modda olmadan temiz kurulum yaparak deneyebilirsin. Sonucu da söylersin.
tamamdır. bir de öyle deneyeceğim. mini dumpa baktınız mı?

bir de ddu ile sildikten sonra format atsam daha yararlı olur değil mi?

@181951

Son düzenleme:

Geri
Yukarı