Çözüldü Sistem Boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar bu gün normal işlerimi yaptıktan sonra PC'yi kapattım. Şimdi açtığımda ise BIOS ekranına geliyor orada kalıyor. Ne BIOS'a görebiliyorum ne de başka bir şey yapabiliyorum.

Onboard aynı şekilde BIOS ekranı veriyor ve RAM'ları teker teker denedim aynı. HDD kablolarını çıkardım ve normalde disk yok gibi siyah ekran yazısı vermesi gerekirken yine BIOS ekranında kaldı. Yardımınıza ihtiyacım var.

Sorunu az önce çözdüm...
Ne yaptığımı anlatayım anlarsınız...

İlk önce aç kapa yaptım. Olmadı

2. BIOS pilini çıkardım ve 10 dakika bekledim. Olmadı
__________________________________________________________________________________________________________
3. Ekran kartı, BIOS pili, RAM' ler ve HDD' yi çıkardım 15 dakika bekledim ve üstüne 20 25 defa power butonuna bastım veya basılı tuttum. Random bastım. OLDU

Sonra BIOS' a hemen girdim ve default user data yaptım ve entere bastım. Normal bir biçimde çalıştı.

Son düzenleme:
BIOS'dan HDD veya SSD'yi seçip çalıştıramıyor musun?
Sorunu hallettim. Ama yine de yazayım. Normal bir biçimde pc' yi açtım ve bios ekranı var ya hani marka yazıyor. Orada PC kaldı. Klavye tepki vermiyor. Arayüze bile giremiyorum. Üst tarafta yazdım çözümü. Ama teşekkür ederim ilginiz için...

Geri
Yukarı