Sistem kendi kendine kapanıyor ve "Windows bir sorunla karşılaştı" hatası veriyor

Miike Tyson

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar kullanılırken bir sorun yok fakat oyun indirmeye bırakıp gidince yaklaşık 30 dk sonra bilgisayar kendini kapatıyor. Tekrar açınca Windows bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor diyor. Yeniden başlatınca herhangi bir sorun cıkmıyor. Bugün 3 kere aynı sorunu yaşadım sistem daha 3 günlük.

Sisteminiz laptop mu? İndirmeyi başlattığınızda sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi?

Masa üstü hocam RX 7800 XT R5 7600 X sıvı soğutmayla kullanıyorum 40 45 derece arası.

Hata kodunu yazarsanız daha detaylı yardımcı oluruz. Ayrıca sorununuz hard disk arızası gibi duruyor.

M.2 SSD kullanıyorum hata koduna dikkat etmedim bir daha olursa bakıp yazacağım.

Hata kodunu yazarsanız daha detaylı yardımcı oluruz. Ayrıca sorununuz harddisk arızası gibi duruyor.

Dosya Ekleri

• IMG_3119.jpeg
    IMG_3119.jpeg
    216,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Hata kodu ekran kartı sürücüsü, USB aygıt ve hard disk ile. İlgili olduğunu söylüyor. Bu saydıklarımı. Tek tek test etmemiz lazım.
1) Ekran kartı sürücülerini kaldır. İnternetten tekrar sürücüleri indir kur. Ve hata aldığın işlemi tekrar dene.
2) Hata veren işlemi başlatıp tüm USB cihazları çıkar ve dene.
3) Farklı bir diske dosya indir ve dene.
Her işlemi tek tek dene ki sorun devam ediyor mu etmiyor mu? Hangi adımda çözdük sorunu bilgimiz olsun. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata kodu ekran kartı sürücüsü, USB aygıt ve hard disk ile. İlgili olduğunu söylüyor. Bu saydıklarımı. Tek tek test etmemiz lazım.
1) ekran kartı sürücülerini kaldır. İnternetten tekrar sürücüleri indir kur. Ve hata aldığın işlemi tekrar dene.
2) hata veren işlemi başlatıp tüm USB cihazları çıkar ve dene.
3) farklı bir diske dosya indir ve dene.
Her işlemi tek tek dene ki sorun devam ediyor mu etmiyor mu? Hangi adımda çözdük sorunu bilgimiz olsun. Kolay gelsin.

Hocam o hatayı her kafam estiğinde almıyorum ama sürücüleri bir silip yükleyeyim gene de dediğim gibi sistem yeni zaten ilk defa bugün geldi başıma onda da PC'yi acık bırakıp oyun indirmek için bırakmıştım.

Normal kullanırken bir sorun yoksa indirme yaparken depolama birimlerine yük gittiği için aklıma direkt SSD veya HDD geldi. Yukarıda adımlardan 3.yü denerseniz farklı diskte hata almazsanız diskinizde sıkıntı vardır.

Normal kullanırken bir sorun yoksa indirme yaparken depolama birimlerine yük gittiği için aklıma direkt SSD veya HDD geldi. Yukarıda adımlardan 3.yü denerseniz farklı diskte hata almazsanız diskinizde sıkıntı vardır.

Oyundayken veya aktif kullanırken sıkıntı yok ama bu sabah 73 GB'lik bir oyun indirirken 3 4 kere yeniden açtım kasayı bu arada farklı bir diskten kastınız kasadaki SSD ile başka bir SSD'yi değiştirmekmi yoksa a b C disklerinden mi bahsediyorsunuz.

Sisteminizde 1 tane m2. SSD var sanırım. Benim kastım eğer ki 2 tane diskiniz varsa bir de diğer diske kurmayı deneyin ama 1 tane varsa bunu yapamazsınız. SSD'nizi CrystalDiskInfo'dan kontrol ettiniz mi?

Geri
Yukarı