Sistem onarım ekranında kaldı

530546

Decipat
Arkadaşlar selam, hemen konuya atlıyorum.
Sistemimi birkaç ayar uyguladıktan sonra yeniden başlatmam gerekti, ben de yeniden başlattım. Ancak yeniden başlatılırken sistemim onarım ekrarında takılı kaldı.
Önce birkaç ayar yapmayı denedim ancak hemen hemen bütün ayarlarda hesap şifremi istediği için ve ben de hesap şifremi bilmediğim için bir şey yapamadım.
Bilgisayarımı güvenli modda açmaya çalıştım ancak çok çok kasıyordu. Ben de Görev Yöneticisi'ni açmaya karar verdim, Görev Yöneticisi'ni açmak için kısayolları kullandım. (CTRL+alt+del.) Ancak açılmadı, ben de normal sağ tıktan açmaya çalıştım. Ancak ne olduysa hata verdi, ve şu anda başlangıç ayarlarından hiçbir şeyi açamıyorum. Mavi ekran veriyor.
Sistemimi ilk başta sıfırlamaya çalıştım ancak içinde birkaç fotoğraf olduğu için (anısı vardı) vazgeçtim. Sistemimi sıfırlama ekranında, (Windows'un bulunduğu diskimi yoksa iki diskidemi sıfırlamak istiyorsunuz?) ekranında vazgeçtim ve geri dönmek istedim ancak dönemedim. Ben de sistemimi PSU'dan kapattım. Üst kısımda yaptığım ayarların bir işe yaramadığını görünce ben de sıfırlamak istedim, ancak bu sefer de "kişisel sisteminizi sıfırlarken bir hata oluştu." hatasını aldım. (hem bulut hem de yerel bilgisayara yüklemeye çalıştığımda da aynı hatayı alıyorum, ikisi de işe yaramıyor.) Bende bir CD diski var. Ekte olan disk.

1685617289434.png

Çok çok eski olduğu için üzerinde birkaç çizik mevcut.
Sistemimi sıfırlamak için CD'yi taktım ve BIOS ayarlarını yapmaya başladım, ancak sorun şurada ki;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda bulunan ayarlar bende bulunmuyor. BIOS arayüzüm aynı olduğunu da belirteyim. CMOS setup Utility yani.

Uzun lafın kısası, çıkmadayım. Sistemimi sıfırlayamıyorum. Flash belleğim bulunmuyor. Oturduğum yerde de herhangi bir mahalle bilgisayarcısı bulunmuyor.

Son düzenleme:
Okumaya üşendim. Ne paragraflandırma var ne özenli bir anlatım.

Okul bilgisayarından yazdım, derse geçecektik. Uğraşamadım.

Şuan ise vaktim var ders boş. Kısaca anlatayım;

Sistemimde bir kaç değişiklik yaptım, ve yeniden başlatmam gerekti. Ben de yeniden başlattım. Ancak yeniden başlattıktan sonra sistemim onarım ekranında kaldı. Güvenli mod ve sistemi sıfırlamak dışında hiçbir çarem yoktu, ben de ilk başta biraz uğraştım, şifremi hatırlamaya çalıştım ancak hatırlamayınca dedim bu böyle olmayacak sıfırlayım. Tam sıfırlayacakken elim el vermedi çünkü bir kaç fotoğraf vardı ve anısıda vardı. Biraz daha uğraşayım dedim. Ve sıfırlama ekranından çıktım. Bu esnada da sileceğim diski soruyordu (Windows'a kurulu olan diskemi yoksa iki diskidemi sıfırlamak istersiniz?) bu ekrandan çıkmak istiyordum ancak çıkamıyordum. Ben de PSU'dan kapattım ve çıktım. Ardından güvenli modu açayım dedim, açtımda. Ancak o kadar fazla kasıyordu ki arka planda bir uygulama açık diye düşündüm. Ben de görev yöneticisini önce kısayol tuşları ile (ctrl+alt+del) açmayı denedim. Ancak açılmadı, ben de görev çubuğuna sağ tık yaptım ve oradan açmaya çalıştım. Oradan da açılmıyordu. Ben de bekleyeyim dedim, derken bir uyarı verdi. (Görev yöneticisi kısayol tuşları açılmıyor.) Ben de tamam butonuna tıkladım ve bilgisayar aniden yeniden başlatıldı, mavi ekran verdi ve tekrar onarım ekranına geldi. Ben de tamam sıfırlayayım dedim ancak şu uyarıyı verdi:

1685623891067.png

Bu sefer de sıfırlayamıyorum. Bende bir CD vardı. CD ekte mevcut.

1685623929974.png

CD'de bir kaç çizik olduğunu belirteyim. Çok çok eski bir disk.

BIOS'tan CD ayarlarını yapmak için bir kaç sayfaya baktım ancak bu seferde de bende bu özellikler bulunmuyor. Yani CD ayarlarını yapmak için gereken özellikler bende bulunmuyor. BIOS arayüzüm Cmos setup utility.

Bulunduğum yerde de herhangibir mahalle bilgisayarcısı yok. Elimde sadece bu disk var, USB bellek yok. Ne yapacağımı bilmiyorum.

@530546

2 Kez bir kilometre mesaj yazdınız ancak istediğiniz şeyin imkansız olduğunu söyleme gereği bile duymuyorum.
Verileri bozulmuş bir CD niz ve açılmama sebebini söylemediğiniz bir bilgisayarınız var. Anlattığınız şey ise onu yaptım buna sağ tıkladım.
İstediğiniz şey bilgisayara bozuk CD hariç bir şey yokken Windows'un vahiy inmesi.

1. Detayını vermeyecekseniz bir şeyi yazmayın, sadece cümleyi uzatır.
  2. Neyi detaylandırıp neyin üstünden geçeceğinizi mesajı yazdıktan sonra tekrar okuyarak bir değerlendirin.
  3. Sonuç odaklı bir metin yazın.
  4. Olay örgüsünü paragraflara ayırarak okumayı kolaylaştırın.

Son düzenleme:
@530546

2 Kez bir kilometre mesaj yazdınız ancak istediğiniz şeyin imkansız olduğunu söyleme gereği bile duymuyorum.
Verileri bozulmuş bir CD niz ve açılmama sebebini söylemediğiniz bir bilgisayarınız var. Anlattığınız şey ise onu yaptım buna sağ tıkladım.
İstediğiniz şey bilgisayara bozuk CD hariç bir şey yokken Windows'un vahiy inmesi.

1. Detayını vermeyecekseniz bir şeyi yazmayın, sadece cümleyi uzatır.
  2. Neyi detaylandırıp neyin üstünden geçeceğinizi mesajı yazdıktan sonra tekrar okuyarak bir değerlendirin.
  3. Sonuç odaklı bir metin yazın.
  4. Olay örgüsünü paragraflara ayırarak okumayı kolaylaştırın.

Açıklamasının sebebini bende bilmiyorum ama artık gerek kalmadı, yenisini alacağız. Genede teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı