Sistemde virüs bulunamıyor ama bütün hesaplar çalınmış

Cankaya00

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-11400H
rtx 3050 ti
laptop
Merhaba. Bugün dışarı çıkmıştım eve dönüp telefonuma baktığımda WhatsApp üzerinden akrabalarıma tüm arkadaşlarıma Bitcoin sitesi linki gönderildiğini gördüm. Hemen bilgisayarımı açtım ve fark ettim ki Steam'deki CS 2 silahlarım topluluk pazarında satılmış Instagram üzerinden tüm arkadaşlarıma Bitcoin linkleri atılmış, storyler atılmış, ininal hesabıma girilmeye çalışılmış, Discord hesabım garip sunuculara girmiş. Hemen Kaspersky taraması yaptım hiçbir şey çıkmadı. Telefonumu da taradım bir virüs çıkmadı maillerimin şifresi değişmedi hata verdi ben de kapattım hesapları ama arkadaşlarıma mesaj gönderilmeye devam ediliyor.

Şimdi format atacağım ama hesaplarım hala o kişilerin elinde Norveç'ten bağlanmışlar Gmail'den baktım.

Çerezler gitmiştir belki, tarayıcı çerezlerinizi/ayarlarınızı sıfırlayıp şifrelerinizi değiştirin, hesaplarınıza 2FA ekleyin. Daha güvende olursunuz. Virüs taramasını hangi uygulama ile yaptınız? Defender ise yeterli değil, Kaspersky kullanabilirsiniz.

Yaptım her şeyı yaptım akrabalarım sureklı Arıyor sureklı storyler atılmaya devam ediyor ne yapacağım bilmiyorum kartlarım ekliydi o hesaba

FORMAT ATMA!
Atarsan hesaplarını kurtaramayabilirsin. Önce hesaplarını başka bir cihazdan güvene al ondan sonra bilgisayarını temizle.
Bazen Google daha önce giriş yaptığın bir cihazı doğrulama için göstermeni isteyebiliyor.

Çerezlerden çalınmışsa hesabın şifreni bilmiyor olabilirler ama şifreni kullanarak çaldılarsa hesaplarını bir dahakine şifreni girdiğin sitelere dikkat et ve her siteye farklı şifre kullan

Format atmadım hesap bilgilerime erişim yapmaya çalıştıgımda capchta sık deneme hatası verıyor ama daha once denemedım bıle

RAT yemiş olabilirsin belki de o genelde gözükmüyor antivirüs programlarında.

Son zamanlarda kaynağı güvensiz bir siteden birşey indirdin mi?
hayır rat yemedim sadece gmail üzerinden bana bir doğrulama linki gelmişti o andan beri bunlar oluyor

Yaptım her şeyı yaptım akrabalarım sureklı Arıyor sureklı storyler atılmaya devam ediyor ne yapacağım bilmiyorum kartlarım ekliydi o hesaba

Format atmadım hesap bilgilerime erişim yapmaya çalıştıgımda capchta sık deneme hatası verıyor ama daha once denemedım bıle

Ailenden birisinin cihazını al ve hesaplarını teker teker kurtarmaya çalış. Hepsinin farklı yeni şifrelerini de bir kağıda not al

Her şeyi yaptım ama artık Steam ve Epic Games'e erişemiyorum bile kafayı yicem

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı