Sistemden güç kesince BIOS sürekli resetleniyor

FeritS0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
𝐒𝐚𝐩𝐩𝐡𝐢𝐫𝐞 𝐍𝐢𝐭𝐫𝐨+ 𝐑𝐱 𝟓𝟕𝟎𝟎𝐱𝐭 𝐁𝐄 𝟖𝐆𝐁 - 𝐢𝟑-𝟏𝟐𝟏𝟎𝟎𝐅 𝟑.𝟑𝟎 𝐆𝐇𝐳 - 𝟐𝐱𝟏𝟔 𝐆𝐁 𝐑𝐚𝐦 𝐆-𝐒𝐊𝐈𝐋𝐋 𝟑𝟐𝟎𝟎 𝐌𝐇𝐳 - 𝟏 𝐓𝐁 𝐌.𝟐 𝐒𝐬𝐝
Denemediğim yöntem kalmadı. İşletim sistemi bile değiştim anakartta BIOS piline gücün gidip gitmediğine baktım her şey on numara gözüküyor ama sistemden gücü kesince BIOS resetlenıyor. Anakartın görüntüsünde hiçbir şey yok. İnsanın canını cok sıkıyor anakartı tamire götürmek istemiyorum çok üşeniyorum onunla uğraşmaya. Tamir dışında yapabileceğim sistemsel ya da fiziksel bir şey varsa önerebilir misiniz?

Yaptıklarım: PSU değiştim - işletim sistemi değiştim - ekran kartı söktüm - RAM'leri söktüm yerlerini değiştim - BIOS pili değiştim - BIOS yuvasını elektrik akımı var mı diye kontrol ettim - pili çıkarıp reset atıp denedim.

Anakartım Gigabyte H610M-H DDR4.

Sorun Windows açılışında tarih ve saat sıfırlanmasıysa Update time gibi programlar açılışda otomatik düzeltiyor. Ya da BIOS Update yapın. Yazıyı tamamen okumadım için kusura bakma.

Sorun Windows açılışında tarih ve saat sıfırlanmasıysa Update time gibi programlar açılışda otomatik düzeltiyor. Ya da BIOS Update yapın. Yazıyı tamamen okumadım için kusura bakma.

Onu da yaptım yazmayı unutmuşum. O kadar çok şey yaptım ki eklemediklerim vardır daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı