Çözüldü Sisteme yük binince çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa Yurtalan

Hectopat
Yer
İstanbul Maltepe
Daha fazla  
GTA 5 oynarken ilk 15 dakika sorun yok. Ardından ses takılıp çöküyor önceden bu sorun yoktu yeni başladı. Sorunu çözemedim ben de format attım fakat sorun devam etti. FurMark'tan test yapayım dedim bu sefer testi başlat dediğim gibi PC direk olarak kapanıyor.

Çözüm
Hocam AMD'nin yazılımından
1714858708804.png

Maks Frekans yazan kısmı -8 yapmayı deneyin. Wattman hatası ise çözülür.
GTA 5 oynarken ilk 15 dakika sorun yok. Ardından ses takılıp çöküyor önceden bu sorun yoktu yeni başladı. Sorunu çözemedim ben de format attım fakat sorun devam etti. FurMark'tan test yapayım dedim bu sefer testi başlat dediğim gibi PC direk olarak kapanıyor.
PSU sorunlu yüksek ihtimal. PSU marka modeli ne?

Bütün parçalarla alakalı olabilir. Bu sorun bende de oluyordu. 1660 Super ve R3 2200G vardı işlemci olarak da. İşlemciyi değiştirince düzeldi.

Ya PSU nda sorun var yada sistem aşırı ısınıp kitleniyor.

Geri
Yukarı