Sistemi fön makinesiyle temizledikten sonra oyunlar donuyor

MrDarkFighter

Centipat
Daha fazla  
Geçen günlerde PC'yi her zaman ki gibi fön makinesinin soğuk modunda temizledim. Fön makinesini PSU fan tarafına da tutmuştum. O günden beri PC oyuna girdiğimde donup kalıyor veya herhangi bir yük olunca dönüyor veya ekran gidiyor PC çalışmaya devam ediyor. Oct diye bir program varmış onun PSU bölümünden teste bastım 1 dakika falan sürmedi dondu PC çektim fişten. PSU yenisini almak istemiyorum. Neden böyle olmuştur? Tamir edebilir miyim evdeki imkanla?

Arkadaşlar önemli gördüğüm bir ayrıntı şuan gözüme çarptı.
Bunu nasıl gözden kaçırdım bilmiyorum. Occt Test başlattığında baktım ki işlemci 1 dakika içinde 90 dereceye ulaşıyor ve PC o zaman kendini dondurup bazen de ekstra olarak ekranı kapatıyor.

Ekstradan valoranta girip baktım hızla 1 dakika içerisinde 90 dereceyi görüp sistem kendini dondurup kapatıyor ancak o zaman hoparlör neden gitti anlayamadım ve bir dakika içerisinde 90 dereceyi görecek kadar ne olmuş olabilir termal macun kurusa bile

Normal değil 90 olması, macun kuruduysa yenileyin bence, çok kritik bir sıcaklığa ulaşıyor.
Evet macun kupkuru elimi sürüyorum toz gibi geliyor kuru.
Hoparlörden ses gelmeme sorunu var. Realtek sürücüsünü yüklemek istiyorum ama hata veriyor. DDU ile eski ses drover ını sade mod da siliyorum internet kapalı olduğu halde tekrar yüklenmiş bir şekilde açılıyor Windows. Nasıl çözeriz bu sorunu.

Aygıt yöneticisinden silmeyi veya devre dışı bırakmayı deneyin. Ama önce münkünse macun aman işlemci hakka kavuşmasın. :D
O ısıyı gördükten sonra dersimi aldım. Sıcaklığı takip ediyorum.

Ses neden böyle kaldı? Sizin dediğiniz şekilde de olmadı. Ayriyetten böyle hata veriyor dxdiag kısmında.
Hata ek ses bilgisi alınırken sorun oluştu

Dosya Ekleri

• 17155274734104569185717072025544.jpg
    17155274734104569185717072025544.jpg
    154,3 KB · Görüntüleme: 9
CPU fan hızını ayarlamak istiyorum seçenekler neden kilitli hangisinden ayarlanıyor?

Start PWM Value ile ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar hakkında bir sürü konu var inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı