Sıvı soğutma pompası nereye takılır?

denizdemirpas

Centipat
Arkadaşlar merhaba MSI X570 GAMING Plus anakarta sahibim. Anakart üzerinde CPU fan1 ve pump fan diye seçenekler var pompadan çıkan kabloyu hangi sokete radyatöre bağlı fanları hangi sokete takmalıyım işlemcim Ryzen 7 3800X bununla ilgili de bir sorum olacak 1.325V 4.5GHz kullanıyorum 41 derece düşüp tekrar birden 51'e cıkıyor boşta iken oyunlarda sorun yok sürekli sabit ısı sebebi ne olabilir şimdiden teşekkür ederim uzun zamandır kafama takılan bir konu.
AIDA64 testine soktugumda maksimum 85 derece gördüm bu ayarlarda bu arada normal midir?

Hocam sıvı soğutma fan girişi pump fan soketi. Hocam sıvı soğutma stabil çalışıyor mu?

Anakartın eski ise SYS fan olur ona takacaksın değil ise front fan ya da System fan olur taneden biri ya da daha fazlası varsa herhangine takabilirsin.

Anakartım X570 GAMING Plus MSI yener stabil çalışıyor mu derken? @Yener K. sıvı sogutma fan girişi dedigin pompanın kablosunu mu pump fana takacağım yoksa radyatörde ki fanları mı pump fana takacağım bunu öğrenmeye calısıyorum esasen.
@HABAR Cooler Master ML240L kullanıyorum hocam ama AIDA testinde yüksek yani 80-82 cıkıyor oyunlarda falan problemsiz serin gayet 50 55 1.325V 4.5 kullanıyorum tekrar belirteyim.

Hocam fanların kablosu Pump Fan girişine takılır.

@Yener K. o zaman pompadan çıkan kabloyu CPU fana takacağım değil mi? Soketlerin hepsi 4 pin bu arada sıvı sogutma pompasının kablosu 3 pin.

Ta<mam PC'de öyle bir giriş yoksa onu sysfan bölümüne tak kardeşim bir program ile hızını ayarlarsın ben öyle yapmıştım.

O zaman pump fan a takın bazı anakartlarda pump fan 4 çıkışlı oluyor ama sul taraftaki fin boşta kalacak şekilde takın çalışacaktır 4. pin sıcaklık ölçmek içindir.

Geri
Yukarı