Sıvı teması sonrası RX 5600XT sistem açılmıyor

MoxyDesign

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G skill 3200mhz 8x2 CL16
SSD veya HDD modeli
Kioxia 480GB
Ekran kartı
Asus TUF RX5600XT
Anakart
Asus RUF B450M Pro-s
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Merhaba, bilgisayarım geçen gün sıvı teması gördü, kasanın üstünde duran r*kı döküldü ve kasanın içine girdi, parçaları söktüm kuruttum, temizledim. (Ekran kartım ve PSU sıvı teması gördü) Ardından bilgisayarı açtım ilk başta açıldı ve BIOS ekranı geldi ve kapandı, sonraki açma denemelerimde 3 saniyeliğine açılıyor, anakart sistem denetimi yaparken CPU ışığı kırmızı yanıyor ve sistem kapanıyor. Fakat RAM'leri çıkarınca ışık vermiyor ve sistem açılıyor. Farklı RAM'ler denedim çalışan fakat yine olmadı, tek RAM bile denedim olmuyor.

Merhaba, bilgisayarım geçen gün sıvı teması gördü, kasanın üstünde duran r*kı döküldü ve kasanın içine girdi, parçaları söktüm kuruttum, temizledim. (ekran kartım ve PSU sıvı teması gördü) ardından bilgisayarı açtım ilk başta açıldı ve BIOS ekranı geldi ve kapandı, sonraki açma denemelerimde 3 saniyeliğine açılıyor, anakart sistem denetimi yaparken CPU ışığı kırmızı yanıyor ve sistem kapanıyor. Fakat RAM'leri çıkarınca ışık vermiyor ve sistem açılıyor. Farklı RAM'ler denedim çalışan fakat yine olmadı, tek RAM bile denedim olmuyor.

Gecmis olsun anakart donanim zarar gormus. Yenisini alacaksiniz.
2500-3000 en ucuzu en pahalisi 5000-6000 TL.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı