Sizce fitness antrenörü eğitimi alınır mı?

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamünaleyküm. Ben kendimce fitness yapan, bilgilenen ve insanlar tarafından bilgili olarak görünen birisiyim hatta 11-12 adet rehberim de var.

Geçenlerde gittiğim salonun sahibi yanıma geldi (muabbetimiz falan da var.) Ve beni bu yaz antrenör olarak yetiştirmek istediğini ve burada belki antrenörlük yapabileceğimi söyledi.

Ben yazları çalışan birisiyim, son 2 yaz ağır işlerde çok çalıştım ama bu yaz dinlenip gezme düşüncem vardı. Ama antrenörlük için yetiştirileceksem herhangi bir para almayacağım işte bu sıkıntı.

Ama bir yandan bilgili ve ilgili olduğum konuda profesyonel bir birey olmak da isterim. Hedefim antrenörlük değil; savcı, avukat veya polis özel harekat olmaktı aslında ama bir yandan bilgilenmekten bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Son 2 yaz yaptığım iş hakkında bilgiler;

2 yaz önce: Elektrikçide çıraktım. Şantiyede günde 11-12 saat çalıştığım oluyordu ve ustam aşırı acımasız ve mobbing uygulayan birisiydi. Asgari ücretin yarısını alıyordum ayda.

Geçen yaz: Tatlıcıda temizlikçiydim. İlk başlarda rahat olsa da 2 kere müdür değişti her değiştiğinde daha da zorlaştı. 4 kat + 2 kat bodrum olan tatlıcıda tek temizlikçi olarak akşamda çalışıyordum. Asgari ücretin %15 fazlasını alıyordum.

Siz yerimde olsanız yapar mıydınız?

Çalışmazsan para sıkıntısı yaşamayacaksan al bence sevdiğin bir şey sonuçta.

Ben olsam havada kapardım ileride işine yarar. Bu mesleği yapmasan bile özel koçluk bile yapabilirsin paraya ihtiyacın olduğu zaman.

Son düzenleme:
Çalışmazsan para sıkıntısı yaşamayacaksan al bence sevdiğin bir şey sonuçta.
Para ihtiyacım olmuyor ama para kazanmayı çok seviyorum. Fikrin için teşekkürler.

Ben olsam havada kapardım ileride işine yarar. Bu mesleği yapmasan bile özel koçluk bile yapabilirsin paraya ihtiyacın olduğu zaman.
Anladım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı