Skinny fat iken yağ azaltıp kas eklemek

Avkan25

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 187 boyunda ve 67 kgyim. Vücut kütle endeksine göre zayıfım ancak belim ve göğsüm yağlı şekilde ve rahatsız edici Fitness'e de gidiyorum. Kas kütlesi eklemek için creatine kullanmayı planlıyorum ek olarak sizce ne yapmalıyım yağ oranımı azaltmak için?

Merhaba arkadaşlar. 187 boyunda ve 67 kgyim. Vücut kütle endeksine göre zayıfım ancak belim ve göğsüm yağlı şekilde ve rahatsız edici Fitness'e de gidiyorum. Kas kütlesi eklemek için creatine kullanmayı planlıyorum ek olarak sizce ne yapmalıyım yağ oranımı azaltmak için?

Maymun demiyor sana. En basit anlatımlı video bu. İstersen daha fazla bilgi var bu adamın kanalında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maymun demiyor sana. En basit anlatımlı video bu. İstersen daha fazla bilgi var bu adamın kanalında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim peki sence kas kütlesi eklemek için protein tozu mu kullanmalıyım yoksa kreatin mi?

Protein tozu kas kütlesini koruyor kesinlikle protein tozu.

Protein tozu kas kütlesi korumaz öyle bir şey yok. Protein tozunu sadece vakti olmayan birinin kullanması mantıklı olur, haricinde tavuk daha ucuza geliyor.

Alacak isen kreatin al. Tavuk hazırlamak için vaktin var ise tavuk almak çok daha mantıklı hem öğün hem de protein. Protein tozu öğün olarak geçmez sadece protein alırsın. Ayrıca tavuk göğsü çok daha ucuz.

Son düzenleme:
Protein tozu kas kütlesi korumaz öyle bir şey yok. Protein tozunu sadece vakti olmayan birinin kullanması mantıklı olur, haricinde tavuk daha ucuza geliyor.

Alacak isen kreatin al. Tavuk hazırlamak için vaktin var ise tavuk almak çok daha mantıklı hem öğün hem de protein. Protein tozu öğün olarak geçmez sadece protein alırsın. Ayrıca tavuk göğsü çok daha ucuz.

Protein tozu ile farklı yemeklerde yapılıyor sadece protein tozu olarak yutulmuyor. Yulaf lapası proteinli dondurma veya proteinli puding falanda var ucuz olarak en iyisi yulaf lapası.

Tavuğu aylık olarak vurduğumuzda daha ucuza geliyor. Tabii protein tozu ile öğün yapılır. Ben öyle yapıyorum zaten fakat protein tozunun kilosu en ucuz 900-1000TL olmuş o da 30 servis ancak geliyor. Kas kütlesi falan korumaz o zaten tamamen yanlış.

Tavuğu aylık olarak vurduğumuzda daha ucuza geliyor. Tabii protein tozu ile öğün yapılır. Ben öyle yapıyorum zaten fakat protein tozunun kilosu en ucuz 900-1000TL olmuş o da 30 servis ancak geliyor. Kas kütlesi falan korumaz o zaten tamamen yanlış.

Kod alarak bu fiyat daha ucuza geliyor. Zaten YouTube'da neredeyse herkes spor içeriği üretiyor ve indirimli oluyor kod ile. Protein tozunun aromasıda önemli öğünler için.

Herhangi bir supplement kullanmana gerek yok yapman gereken 4 kritik kısım var :

1. Dahiliye bölümüne randevu al ve kan testi yaptır.
hormonel bir sıkıntın yoksa
D vitamini 30-40 arası tut
B vitamini 300-500 arası tut

2. Günlük besini iyi ayarla yeteri kadar makro al ve protein ağırlıklı beslen

3. güzel ve seviyene uygun bir antrenman programı yap

4. Stresten uzak dur.

eğer bunları 6 ay boyunca yaparsan yağ kaybı yaşarsın.
Yağ yakımı akuttur ( Bilimde geçici etki denir ).
yağ kaybı kalıcı.

Yağ yakımı 2-3 ay içerisinde olur fakat yağ dokusunu oluşturan yağ lobülünün kaybolması 6-1 yılı bulabilir.

bu yüzden ilk 1 yıl hiçbir supplement kullanmana gerek yok güzel beslen ve yoluna bak zamanla vücudun oturur

Bir kişi için optimal alması gereken günlük kreatin miktarı 3 grm
aktif spor yapan kişilerde ( fitness değil ) 5 grm veya üstüdür.

eğer günlük 1 KG tavuk göğüsü yersen 3 grm kreatin almış olacaksın

250 grm tavuk
1 konserve ton balığı ( 104 grm bim )
150 grm kırmızı et ( Tercihen Tranç veya et suyu bol bulunan kalça tarafı )

bu derecede yersen hem paradan tasarruf edersin hemde tam bir aminoasit tamamlanması sağlarsın. hemde kreatin miktarını profesyonel spor seviyesine çıkarmadan sağlıklı bir şekilde fitness yaparsın

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı