Çözüm Skoda Fabia 1(6Y/Mk1) 1.4 16V (AUB) Klima Çalışmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
çok teşekkür ederim.
peki özür dileyerek son bir soru daha sormak istiyorum
bu işlemi yaptırmadan önce araç sıcak üflüyormuydu sıcak kalorifer çalışıyormuydu

Hocam araç hakkında kısa bilgiler verebilir misiniz? Memnun musunuz? Sınıfında o yıllarda başka bir araç tercih etmek isteseydiniz hangi aracı tercih ederdiniz? Aracın kötü yanları var mı varsa neler? Kronik arızası var mı? Can sıkan sorunları var mı? Motoru çok sesli çalışıyor mu? Yol sesi rüzgar teker sesini içeri çok alıyor mu?
Aynı araçtan bakıyorum da ihtiyacım var bu tür bilgilere skoda ustam var fakat fabianın 2000 sonrası fabia 1'ler hakkında bilgiye sahip değilim.

@Mert
eskişehirde mi ikamet ediyorsunuz aracınız hala fabia mı acaba klima konusunda benimde yardıma ihtiyacım var klima devreye giriyor bizaman sonra soğuk üflemeyi kesiyor kompresör çalışıyor fakat kendini korumaya alıyor skodayla ilgili bilgisi olan birine ihtiyacım var eskişehirde yardımcı olursanız sevinirim

@fahrettinozan

Hocam araçlarla ilgili bilgim bu konu kadar. Önce soğutuyor, sonra kesiyorsa bence hata burası kaynaklı değil.

Hocam araç hakkında kısa bilgiler verebilir misiniz? Memnun musunuz? Sınıfında o yıllarda başka bir araç tercih etmek isteseydiniz hangi aracı tercih ederdiniz? Aracın kötü yanları var mı varsa neler? Kronik arızası var mı? Can sıkan sorunları var mı? Motoru çok sesli çalışıyor mu? Yol sesi rüzgar teker sesini içeri çok alıyor mu?
Aynı araçtan bakıyorum da ihtiyacım var bu tür bilgilere skoda ustam var fakat fabianın 2000 sonrası fabia 1'ler hakkında bilgiye sahip değilim.
Görmemişim ancak yorum isteyen olur diye ben yine de cevaplayayım.

Araçtan memnunuz, bir sıkıntısı yok. Görevini yapıyor. Kronik olarak gözlemlediğim, hava kanalları çıkışındaki yönlendirici plastikler kırılıyor, direksiyon pompa sorunu var ve rölanti dalgalanması mevcut. Hemen hemen çoğu Fabia bu sorundan muzdarip. Onun dışında bir sorunu yok. Motoru bence sesli çalışıyor ama 2001 model bir araç için normal. Konfor olarak sınıfına göre fena bir araç değil, segmentine göre bence iyi bir araç ama fazla bir beklentiye de girmemek lazım.

İyi yanları ise bence güzel yol tutuyor. Virajlarda hiç korkutmadı. Motor performansı fena değil, tabi 101 beygirlik versiyonu için konuşuyorum.

Bu arada araç satılık, ilgilenen olursa :)

Yeni konular

Geri
Yukarı