Skoda Octavia DSG şanzıman yağı değişmeli mi?

Ederson

Centipat
Daha fazla  
Şu an Skoda Octavia 2014 model DSG 7 ileri şanzımanlı arabaya sahibim. Bazı kişiler şanzıman yağı değişmeli diyor bazıları değişmemeli diyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

60.000km sonrası değiştirilmesi önerilir genellikle. Eğer ses, vites değişiminde zorlanma varsa değiştirmenizde fayda var.

Her yağın kullanım ömrü vardır aksi halde motor yağları neden değişiyor? Kızartma yağını 2-3 kere kullandıktan sonra neden atıyorsun?

60.000km sonrası değiştirilmesi önerilir genellikle. Eğer ses, vites değişiminde zorlanma varsa değiştirmenizde fayda var.
Evet arabanın şanzımanı sabahları hata veriyor. Birkaç kez kontağı çıkarıp takınca düzeliyor.

Her yağın kullanım ömrü vardır aksi halde motor yağları neden değişiyor? Kızartma yağını 2-3 kere kullandıktan sonra neden atıyorsun?

Bende değiştirmeyi düşünüyorum ama sanayide değişmez diyorlar, internete bakıyorum değiştirilmeli diyorlar. Yoksa dediğinizde haklısınız.

2016 Fabia sahibiyim, araç 106bin km de 120bim bakımı zamanı geldi. 60bin den beri her bakımda servise iletiyorum değişmiyor diye değiştirmiyorlar. Bende değişmesi taraftarıyım servis dışında da işlem yapmak istemiyorum.

Servisin de öyle söylemesi çok enteresan. Peki sabah karşılaştığınız problemlerin çözümünü sordunuz mu?

Araç tam 10 yaşına girmiş, şanzıman yağı kesinlikle ve kesinlikle değişmek zorunda. Eski DSG'ler En çok mekatronik arızası veriyor. Mekatronik de şanzıman yağının içinde çalışan bir şey ve yağ eskiyip özelliğini yitirmeye başlayınca ilk olarak mekatroniği bozuyor. Eli kulağında olabilir o şanzımanın bir an önce değiştirmenizde fayda var.

Araç tam 10 yaşına girmiş, şanzıman yağı kesinlikle ve kesinlikle değişmek zorunda. Eski DSG'ler En çok mekatronik arızası veriyor. Mekatronik de şanzıman yağının içinde çalışan bir şey ve yağ eskiyip özelliğini yitirmeye başlayınca ilk olarak mekatroniği bozuyor. Eli kulağında olabilir o şanzımanın bir an önce değiştirmenizde fayda var.
Servisin değiştirmemek istemesi garip değil mi sizce de?

Geri
Yukarı