SMBIOS Kaydolmuyor

Merhaba,
Cihazımda Big Sur yüklü fakat SMBIOS'u değiştirdiğim zaman kaydolmuyor NVRAM reset yapmama rağmen bilgiler ve seri numarası gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Sistem özellikleri:
  • Dell Inspiron 3581.
  • İşlemci: Intel Core i3 7020U.
  • RAM: 8 GB.
  • HDD: 256 GB M.2 SSD.
  • Grafik kartı: HD620.

Screen Shot 2022-02-24 at 09.07.18.png

Merhaba,
Cihazımda Big Sur yüklü fakat SMBIOS'u değiştirdiğim zaman kaydolmuyor NVRAM reset yapmama rağmen bilgiler ve seri numarası gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Sistem özellikleri:
  • Dell Inspiron 3581.
  • İşlemci: Intel Core i3 7020U.
  • RAM: 8 GB.
  • HDD: 256 GB M.2 SSD.
  • Grafik kartı: HD620.

Eki Görüntüle 1314904
Aldığınız hata nedir? iCloud'a giriş yaparken hangi uyarı çıkıyor? Genel olarak bu iCloud'a giriş yapamama EN0'dan dolayı kaynaklanıyor. Çözümü için buraya bakın ancak aldığınız hataya göre değişecektir bu çözüm.

Aldığınız hata nedir? ICloud'a giriş yaparken hangi uyarı çıkıyor? Genel olarak bu ICloud'a giriş yapamama EN0'dan dolayı kaynaklanıyor. Çözümü için buraya bakın ancak aldığınız hataya göre değişecektir bu çözüm.

Hata almıyorum hocam onları denemedim. Sadece ekrana bilgiler gelmediği için tereddütte kaldım. Şimdi fark ettim seri numarası yerine cihazım servicetag kodu geliyor.

Hata almıyorum hocam onları denemedim. Sadece ekrana bilgiler gelmediği için tereddütte kaldım. Şimdi fark ettim seri numarası yerine cihazım servicetag kodu geliyor.
Nasıl hata almıyorsunuz? "Sunucuyla İletişim Kurulamadı" gibi bir hata mesajı dahi mi çıkmıyor? "Servicetag" yazan kısmın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Nasıl hata almıyorsunuz? "Sunucuyla İletişim Kurulamadı" gibi bir hata mesajı dahi mi çıkmıyor? "Servicetag" yazan kısmın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
Buyurun hocam resimdeki seri numarası bilgisayarın service tag numarası. Herhangi bir hatada ekrana gelmiyor.

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2022-02-24 at 09.56.10.png
    Screen Shot 2022-02-24 at 09.56.10.png
    91,4 KB · Görüntüleme: 16
Seri numaranız geçersiz. Daha uygun bir seri numarası oluşturun GenSMBIOS ile. Bu işlemi az önce attığım rehbere göre yapabilirsiniz. Ayrıca ICloud'a giriş yaparken çıkan hatadan bahsediyordum.

Seri numarası zaten laptopun altındaki etikette yazan seri numarası hocam o da geçersiz. Evet GenSMBIOS ile de yapıyorum değişmiyor. İşlemcime yakın SMBIOS seçiyorum NVRAM Reset yapıyorum yine böyle gösteriyor HackinTool ile bakıyorum seçtiğim SMBIOS olmuş mu diye baktığımda MacBook1,1 yazıyor bunu değiştirmemin başka yolu var mı? iCloud'a da giriş yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seri numarası zaten laptopun altındaki etikette yazan seri numarası hocam o da geçersiz. Evet GenSMBIOS ile de yapıyorum değişmiyor. İşlemcime yakın SMBIOS seçiyorum NVRAM Reset yapıyorum yine böyle gösteriyor HackinTool ile bakıyorum seçtiğim SMBIOS olmuş mu diye baktığımda MacBook1,1 yazıyor bunu değiştirmemin başka yolu var mı? iCloud'a da giriş yapmadım.
iCloud'a giriş yapmanız için bir çözüm vermedim ki girebilesiniz. Ayrıca bu kadar kısa bir seri numarası geçerli değil. Her şeyi doğru yaptığınıza emin olun GenSMBIOS ile seri numarası oluştururken. Ayrıca cihazınız için MacBook1,1 SMBIOS'u yerine MacBookPro14,3 SMBIOS'unu kullanın.

iCloud'a giriş yapmanız için bir çözüm vermedim ki girebilesiniz. Ayrıca bu kadar kısa bir seri numarası geçerli değil. Her şeyi doğru yaptığınıza emin olun GenSMBIOS ile seri numarası oluştururken. Ayrıca cihazınız için MacBook1,1 SMBIOS'u yerine MacBookPro14,3 SMBIOS'unu kullanın.
14,3 seçiyorum değişen bir şey olmuyor hocam hala MacBook1,1 gözüküyor değiştirmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı