Sokaktan bulduğum kediyi eve getirdim, ne yapmam gerek?

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün sokakta yavru denilebilecek bir kedi buldum. Bugün pazar olduğundan çoğu yer kapalı. Az önce aç bitir ve su verdim hayvana. Bu hayvan bu akşamlık başka ne yer? Aç bitir yeter mi?

Bugün sokakta yavru denilebilecek bir kedi buldum. Bugün pazar olduğundan çoğu yer kapalı. Az önce aç bitir ve su verdim hayvana. Bu hayvan bu akşamlık başka ne yer? Aç bitir yeter mi?
Eğer sahipleneceksen çok geçmeden aşılarını yaptır.Şuanlık da eğer çok küçükse sütü suyla açıp verebilirsin.

sana önerim kesinlikle aç bitir gibi çiğ et verme hatta mümkünse kendin bile yeme, kedide kurtlanmaya neden olabilir illa et vereceksen ısıl işlem görmüş ürünler verebilirsin markette mevcut ,onun dışında direkt mamada verebilirsin .

Amaç sahiplenmekse veterinere götür aşılarını yaptır.

Bu sırada kedi bakmak hiç kolay bir iş değil bayağı bir sorumluluk istiyor bu sorumluluğu üstlenirim diyorsan sahiplen.

Dostum yavru dediğin kedinin kaç aylık olduğu çok önemli. Bir veterinere götür, eğer çok ufaksa süt anne bulunması gerek. Kediyi bulduğundan beri kaka ve çiş yaptımı? Çok küçük kediler tuvaletini kendi başına yapamıyor. Eğer çok küçükse yavru kediler için özel mamalar satılıyor onlardan alman lazım. 3 aylık falansa yavru kediler için kuru mamalar var onlardan alabilirsin. 20'den fazla kedim var. (bahçede bakıyorum) Eve alacaksan kesinlikle iç dış parazitlerini yaptır yarın. Sormak istediğin bir şey varsa bu mesaja alıntı yapıp yaz görünce yanıtlarım.

Hocam hayvan ne yiyecek? Anne sutu almasi lazim cok kucukse eger 3 4 haftalik ise mama olabilir.
Eğer o kadar küçükse süt anne bulmak en doğrusu (zor bir şey biliyorum) yada veterinerlerde ve petshoplarda satılan özel yavru kedi mamaları var. Enjektör ile o mamaları yedirmesi ve kakasını yapabilmesi için karnına ılık pamuk ile masaj yapılması gerekiyor. Yoksa kakasını yapamadığı için çatlar. Kakasını yapabiliyorsa, doğru mama vererek büyütebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı