Çözüldü Son Kullanım Tarihi Geçmiş Tetanos Aşısı Olunursa Ne Olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Bugün elimdeki kesik için acilde tetanos aşısı oldum. Kutunun üstüne baktım Son kullanma tarihi 04/22 yazıyordu. Şu an bir sorunum yok da hani etkinliği olur mu? İşe yarar mı? Tam nisan ayında bitmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani sadece 04/22 yazıyordu son tarih nisanın ilk günü mü yoksa sonuna kadar mı ki? Yani benim için önemli olan aşının etkinliği işe yarar mı ki?
Sonuna kadar hocam. 4. aydan sonra kullanılmamalı. 4. ayda kullanılırsa bir problem teşkil etmez.

Devlet Hastanesinde Stajyer öğrenciyim. Acil veya Servis gibi yerlerde ilaç sayımı yapılırken olduğumuz ayın ilaçları atılmıyor. Bunlar kullanılabilir.

Yani uzun lafın kısası bir sorun teşkil etmez içiniz ferah olabilir.
Yani sadece 04/22 yazıyordu son tarih nisanın ilk günü mü yoksa sonuna kadar mı ki? Yani benim için önemli olan aşının etkinliği işe yarar mı ki?
Sonuna kadar hocam. 4. aydan sonra kullanılmamalı. 4. ayda kullanılırsa bir problem teşkil etmez.

Devlet Hastanesinde Stajyer öğrenciyim. Acil veya Servis gibi yerlerde ilaç sayımı yapılırken olduğumuz ayın ilaçları atılmıyor. Bunlar kullanılabilir.

Yani uzun lafın kısası bir sorun teşkil etmez içiniz ferah olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı