Çözüldü Sonic exe virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Virüs değil, creepypasta (ürkütücülü içeriklere verilen genel ad). Normal bir korku oyunundan farkı yok. VirusTotal'de tarattım sadece 2 tane adı sanı pek bilinmeyen antivirüs uyarı verdi, büyük ihtimalle false-positive. VirusTotal
Oyunun sayfası: Game Jolt - Share your creations
Virüs değil, creepypasta (ürkütücülü içeriklere verilen genel ad). Normal bir korku oyunundan farkı yok. VirusTotal'de tarattım sadece 2 tane adı sanı pek bilinmeyen antivirüs uyarı verdi, büyük ihtimalle false-positive. VirusTotal
Oyunun sayfası: Game Jolt - Share your creations

Çözüm
Merhaba, Sonic exe indirirsem bilgisayarıma bir şey olur mu? Cidden bir virüstür bir şeyler yapıyordur diye bir korkmadım değil. İndirirken yapmam gerekne ne var?
Evet kendisi anti virüs yüklemelerini engeller. Ve tarayıcınızda bazı şeyleri değiştiriyor.

Bu aslında yeni moda gibi bir şey.
Kendini virüs gibi gösteren korku oyunları. Artık kullanıcıları sadece manevi değil maddi olarak da korkutuyorlar. Virüs değildir ama bu isimle alakası olmayan ve gerçekten virüs olan dosyaları da indirmek mümkün.

Teşekkür ederim cevap için. Tarayıcıda ne değiştirir?
Örnek olarak tarayıcıya kaspersky yazdığında kendini otomatik kapatıyor anti virüs programı ismi yazınca tarayıcı otomatik kapanıyor. Sonic exe hile yazınca da vb. tarayıcı ayarları ile oynuyor diye biliyorum, sanal makinede güvenli bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı