Sony Hi8 Handycam Kamera CCD-TRV218E kasetleri bilgisayara aktarma

SmudgeCat

Femtopat
Elimde handycam kasetli kamera var yaklaşık 20 yıllık kamera.70 adet hi8 kaset var küçüklüğüme dair videolar var. Bu kasetler 15 yıl önce CD'ye kopyalanmış fakat CD'lerin çoğu aşındığı için tam izlenmiyor veya açılmıyor. Kasetler kameramdan izleniyor net şekilde. Duyduğum kadarıyla saat başı yüksek fiyatlar isteniyor. Bu kasetleri bilgisayara nasıl aktarabilirim? Gereken malzemeler nelerdir? Resimdeki gibi 3 çıkış var , şarj girişi haricinde başka giriş çıkış yok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-01-22 at 23.12.52.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-22 at 23.12.52.jpeg
    108,6 KB · Görüntüleme: 35
Selam! Tesadüfe bak bende de aynı kamera var küçüklük videolarımı ben de aktarmak istiyorum. Yaklaşık birkaç gün araştırma yaptım ve 2 farklı aparata ihtiyacım olduğunu öğrendim. Bu aralar pek param olmadığı için şunları sipariş verdim ama şu an hala yoldalar daha gelmediler.

Öncelikle şöyle bir kabloya ihtiyacımız varmış a/v yazan yerden sesi ve görüntüyü almak için:

Sonra bunu bilgisayara aktarmak ve capture etmek için şöyle bir aparat lazımmış:

Dediğim gibi ben bu aralar pek param olmadığı için bunları aldım. Henüz elime ulaşmadılar. Elime ulaşır ulaşmaz umarım sorunsuz halledersem tekrar yazacağım sana.

Çok sevindirici haber bu teşekkür ederim. Kopyalayabilirseniz sizin ve kendi adıma çok mutlu olurum. Ama şu an kendi kameramda C:31:22 C:31:21 C:31:23 hatasını almaya başladım. Kasetlerimi okumuyor şu an, bu sorunu kendim çözebilirsem ve sizin önerdiğiniz parçalar ile deneyeceğim. Yapılışını muhakkak bekliyorum :)

Çok sevindirici haber bu teşekkür ederim. Kopyalayabilirseniz sizin ve kendi adıma çok mutlu olurum. Ama şu an kendi kameramda C:31:22 C:31:21 C:31:23 hatasını almaya başladım. Kasetlerimi okumuyor şu an, bu sorunu kendim çözebilirsem ve sizin önerdiğiniz parçalar ile deneyeceğim. Yapılışını muhakkak bekliyorum
:)
Tekrardan selam! sorun yaşamana çok üzüldüm ve hemen küçük bir araştırma yaptım. Muhtemelen sen çoktan araştırmanı yapmışsındır ama 22 ve 23 kodlu hatalar kaset bölümündeki bir parçanın yerinden çıkıp kaybolması nedeniyle oluyormuş. Birkaç video izledim linklerini buraya bırakıyorum. 21 kodlu hata için bu kadar kısa sürede bir şey bulamadım ama ona da bakıcam şimdi. Şey bir de aynı anda nasıl 3 hata aldın detaylarını öğrenmek ve olabilirsem yardımcı olmak istiyorum🙏

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Araştırmanız için teşekkür ederim.C:31:21 hatasını durduk yere veriyor sebebini çözebilmiş değilim. C:31:22 ve C:31:23 hataları videodaki gibi pinch roller parçasında veriyor. Bu parça kameramdan düşmemiş. Bu parçayı çıkarıp temizleyip tekrar yerine koydum tekrar aynı hatayı aldım. 1995 yılından kalma bozuk yumatu marka kaset çalardan benzer pinch roller çıkardım. Onu temizleyip taktım. Yine aynı hatayı aldım. Kaset girişinin olduğu yere ve yan tarafına sert darbeyle vurdum. Bu sefer hata vermedi ama video süresi ilerliyor görüntü ise gelmiyor. Hızlı ileri sarınca ise kesik kesik geliyor. Resimde belirtiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240509_005717.jpg
    IMG_20240509_005717.jpg
    95,1 KB · Görüntüleme: 3

Geri
Yukarı