Sony kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI

Safa Akpolat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta ismi geçen telefonuma 1.5 ay önce ''Yasaluyarı" dan ".......... İmei No'lu cihaz kayıt dışı listesinde olduğu için 31/12/2014 tarihinde kullanıma kapatılıcaktır" şeklinde mesaj geldi. İmei no telefonunkiyle birebir aynı fakat halen kapanmadı.

Kapanmasının istememin nedeni ben bu telefonu Gold'dan almıştım ve Gold'a danıştığımda hiç bir yardım alamadım. En sonunda tüketici haklarına şikayet ettim. Ve tüketici haklarından sonuç bekliyorum. İmei hala kaçak gözüktüğünden dolayı iade kabul edilir mi?

Screenshot_2015-01-01-09-44-14.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuzun tüketici hakkına göre imei ayıplı mal değildir. Telefonun garanti şartlarında üründe olabilecek vede alındığında hatalardan söz konusu olabilir.
Yapacağınız tek işlem Faturanız ile Gold bilgisayara yada Cihazınızın Türkiye distribitörüne ulaşıp faturanızı teyyid ettirmeniz.

Faturayı teyit ettiğin zaman cihaz kapansa bile tekrar açılır. Ancak sadece tek bir numara ve tek bir simkartla çalışır başka simkart takamassın. Gold un grey ürün dediğimiz yetkili distiribütör yoluyla değil de kendi ithalatı sonucuyla getiridiği ürünlerde bazen bu tarz hatalar oluyor. Fiyat olarak evet piyasadan uygun ama riskleri var.

Faturayı teyit ettiğin zaman cihaz kapansa bile tekrar açılır. Ancak sadece tek bir numara ve tek bir simkartla çalışır başka simkart takamassın. Gold un grey ürün dediğimiz yetkili distiribütör yoluyla değil de kendi ithalatı sonucuyla getiridiği ürünlerde bazen bu tarz hatalar oluyor. Fiyat olarak evet piyasadan uygun ama riskleri var.
Cezalıydım kusura bakmayın cevap yazamadım. Dediğiniz şeyi teklif ettiler tek sim kartla açılma olayını, fakat ben kabul etmedim o kadar para vermişim telefona tek simkartla mı olacak bir de. Telefonun fiyatı da ucuz değildi 2.203 tl ye almıştım.

Telefonunuzun tüketici hakkına göre imei ayıplı mal değildir. Telefonun garanti şartlarında üründe olabilecek vede alındığında hatalardan söz konusu olabilir.
Yapacağınız tek işlem Faturanız ile Gold bilgisayara yada Cihazınızın Türkiye distribitörüne ulaşıp faturanızı teyyid ettirmeniz.
Ah kardeş gold neler çektirdi. İlk önce internet üzerinden numarasını alıp aradım, telefonu internet üzerinden aldığım için bilgilerine bakamadıklarını ve en yakın gold mağazasına gitmemi istediler. Golda gittim aratmadıkları numara kalmadı, en son ithalatcı firmayı bile arattılar. İthalatcı firma telefonun kendilerinden çıkmadığını söyledi.

Senin yapman gereken faturan ile yakındaki kaymakamlığa gidip tüketici mahkemesine başvurman. Sonuç 2-3 ayı bulabilir ama ya paranı iade alırsın yada yeni telefon.

Arkadaşlar bugün bir şey farkettim. Beni arayan kişiler telefonuma ulaşamadıklarını söylediler, bende bundan kaynaklanacağını düşünüp birilerini aramaya çalıştım fakat aranmadı. Sizce bundan mı kaynaklanıyor? Arama,msj harici telefonda sorun yok, wifi üzerinden whatsapp a bile bağlanabiliyorum. Aramaya çalıştığımda gelen hata ''Bağlantı sorunu veya geçersiz MMI kodu''.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı