Sony Xperia C5 Ultra alınır mı?

TheMystery

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sony Xperia C5 Ultra hakkında düşünceleriniz nelerdir?
  • Batarya
  • RAM kullanımı
  • İşlemci gücü
  • Kamera
  • Ekran kalitesi
  • Güncelleme alması
Sorularım:
  • Su ve toza karşı dayanıklı mı?
  • 2 GB RAM bu telefon için yeterli mi?
  • Android 6.0 ve 7.0 güncellemeleri alacak mı?
  • Batarya süresi ne kadar?
  • Genel olarak Facebook, Youtube ve müzik dinleyen birisini 4 yıl idare eder mi?
  • Yerine alınabilecek F/P açısından iyi telefonlar nelerdir.
  • Ve son olarak alırsam pişman olur muyum?
Cevaplarınız içın hepinize teşekkür ederim.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
C5 ultra benim çok beğendiğim tam bir multimedya telefonu . 6 inç ekranı , 13 mp ön kamerası ve %76 ekran kasa oranı ile gerçekten çok hoş duruyor .
Sorularına geçecek olursak ;
Su ve toza karşı herhangi bir dayanıklılık sertifikası yok , fakat yekpare bir kasaya sahip olduğu için normalden daha dayanıklı diyebiliriz .
2GB ram sony için gayet yeterli , sony nin arayüzü ve optimizasyonunu çok başarılı buluyorum ben.
Android 6'yı kesinlikle alacak , android 7 için herhangi birşey söylemek doğru olmaz fakat Z2'nin bile android 6 alacağını düşünürsek , C5 ultra da android 7 yi alabilir diye düşünüyorum .
Bataryası 6 inç bir telefona göre çok düşük 2900mah'larda bir bataryası var fakat sony nin yazılım desteği ile günü rahat çıkaracaktır.
4 sene çok uzun , fakat önümüzdeki 3 senede herhangi bir sorun yaşamazsın müzik dinlemek ve sosyal medyada gezmek için :)
Zenfone2 4gb ramli modeli var fakat müzik dinlemek ve sosyal medyada gezmek için bence her iki telefonda yeterlidir , zenfone2 sadece testlerde daha öne geçer , günlük kullanım açısından pekde birşey değişmez .
Alırsan pişman olacağını düşünmüyorum , şuan kullandıgım note3 telefonuma birşey olursa aynı gün gidip c5 ultra alacağım düşünmeden :)

C5 ultra benim çok beğendiğim tam bir multimedya telefonu . 6 inç ekranı , 13 mp ön kamerası ve %76 ekran kasa oranı ile gerçekten çok hoş duruyor .
Sorularına geçecek olursak ;
Su ve toza karşı herhangi bir dayanıklılık sertifikası yok , fakat yekpare bir kasaya sahip olduğu için normalden daha dayanıklı diyebiliriz .
2GB ram sony için gayet yeterli , sony nin arayüzü ve optimizasyonunu çok başarılı buluyorum ben.
Android 6'yı kesinlikle alacak , android 7 için herhangi birşey söylemek doğru olmaz fakat Z2'nin bile android 6 alacağını düşünürsek , C5 ultra da android 7 yi alabilir diye düşünüyorum .
Bataryası 6 inç bir telefona göre çok düşük 2900mah'larda bir bataryası var fakat sony nin yazılım desteği ile günü rahat çıkaracaktır.
4 sene çok uzun , fakat önümüzdeki 3 senede herhangi bir sorun yaşamazsın müzik dinlemek ve sosyal medyada gezmek için :)
Zenfone2 4gb ramli modeli var fakat müzik dinlemek ve sosyal medyada gezmek için bence her iki telefonda yeterlidir , zenfone2 sadece testlerde daha öne geçer , günlük kullanım açısından pekde birşey değişmez .
Alırsan pişman olacağını düşünmüyorum , şuan kullandıgım note3 telefonuma birşey olursa aynı gün gidip c5 ultra alacağım düşünmeden :)

Cevabın teşekkür ederim.

C5 Ultra'yı inceleme fırsatım oldu. Gerçekten çok iyi telefon olmuş. Ses, görüntü paha biçilemez, telefon ile biraz yüksek boyutlu oynayınca ısınıyor sanki. Tek sorun bu. Bana göre sorun bile değil. Şuan bende Xperia Z2 var, şuan kendi telefonumu satacak olsam C5 Ultra alırım. Ekranı çok canlı. 6' olması da avantaj.
-Batarya klasik Sony. Gayet iyi.
-RAM kullanımı çok fazla değil, Sony arayüzü 1 GB RAM'li telefonlarda dahi kasmıyor.
-İşlemcisi bayağı iyi. Her şeyin üstesinden gelir.
-Kamerası da iyi fakat Z2 kadar değil. Bana öyle geldi, benim telefon daha canlı çekiyor.
-Ekran kalitesi müthiş yukarıda bahsettim.
-Telefon çok eskimedikçe güncelleme gelecektir. Z1'e dahi güncelleme desteği mevcut.
-Suya dayanıklı olup olmadığını bilmiyorum fakat hayli sağlam oldu elinize alınca belli oluyor.
-Yeterli. Sony arayüzü sizi üzmez.
-Alacak.
-Batarya süresini bilmiyorum. Kullanıma bağlı.
-4 yıl kullanıma bağlı olarak eder gibi.
-M5 ve G4 var.
-Pişman olmayacağınıza eminim. Telefon sizi üzmez.

Ben c5 almanı önermem ev arkadaşımın kullamndığı bir telefon MTK'nın 5752'sine bu kadar para vermek pek makul değil. Kamera özellikleri seni tatmin eder, ön kamerası 13mp ve led flaşlı, kesinlikle eline alıp kullanmadan alma derim. Zenfone 2 gerçekten başarılı bir ürün tasarımı hoşuna giderse öneririm,sadece biraz kalın. Xperia m5 ve z2 yede bakabilirsin. Meizu m2 note kullanmış birisi olarakta o fiyata türkiyede bulabileceğin en iyi cihaz diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı