Sorumluluk sınavları nasıl işliyor?

Makaleler
8
Kimya, biyoloji ve tarihten 50 altı olacak ortalalamam tahminimce. Bazı yerlerde 3 ve daha fazla dersten kalırsan hepsinden sorumlu olursun diyorlardı. Bazı kişiler ise edebiyattan kalmazsan ve ortalaman 50 altı değilse sorumluluk sınavlarına girmezsin diyorlardı. Benim edebiyattan yana sorunum yok. Şimdi, ilk saydığım 3 dersten kalırsam onlardan sorumluluk sınavına girecek miyim?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Kimya, biyoloji ve tarihten 50 altı olacak ortalalamam tahminimce. Bazı yerlerde 3 ve daha fazla dersten kalırsan hepsinden sorumlu olursun diyorlardı. Bazı kişiler ise edebiyattan kalmazsan ve ortalaman 50 altı değilse sorumluluk sınavlarına girmezsin diyorlardı. Benim edebiyattan yana sorunum yok. Şimdi, ilk saydığım 3 dersten kalırsam onlardan sorumluluk sınavına girecek miyim?

Biyolojiden bende kaldım gıcık kadın ortalaması 45 şu an 2. sözlü 75 girse geçerim ama nerede derste hiç konuşmuyorum ya.

Öncelikle teşekkürler. Hangi derslerde var? Ek olarak, olan bir dersten kalırsam, edebiyattan kalmazsam gene sınavına girmem mi?
Nir dersi?
Öncelikle teşekkürler. Hangi derslerde var? Ek olarak, olan bir dersten kalırsam, edebiyattan kalmazsam gene sınavına girmem mi?
İmam hatip öğrencisi değilsen sadece edebiyat dersinin sorumluluk sınavı var.

Çoğu kafadan farklı ses çıkıyor. Son sınıf meslek lisesi okuyan bir arkadaşın yaşadığı problemden öne çıkarak söylüyorum, doğru olanı sorumluluğun olan bir sınavın varsa onları mezun olana kadar vermek zorundasın diplomanı alamıyorsun fakat mezun olabiliyorsun.

Saydığın 3 dersin sorumluluk sınavı bulunmuyor.

Arkadaşım bu sınavların sorumluluğuna girdi, mevcut diye biliyorum hocam.

Çoğu kafadan farklı ses çıkıyor. Son sınıf meslek lisesi okuyan bir arkadaşın yaşadığı problemden öne çıkarak söylüyorum, doğru olanı sorumluluğun olan bir sınavın varsa onları mezun olana kadar vermek zorundasın diplomanı alamıyorsun fakat mezun olabiliyorsun.

Arkadaşım bu sınavların sorumluluğuna girdi, mevcut diye biliyorum hocam.

Şu an önümde duran ama telefondan Technopat'a girdiğimi fark etmeyen 35 yıllık edebiyat öğretmenime sordum. Ben de sadece edebiyat sınavına giriliyor diye biliyorum.

Yanlış bilgi vermeyin not ortalamanız 50 altı yani iki dönemin aritmetik ortalaması 50 altı ve okulda hangi dersleri görüyorsan 4 dersten de kalırsan direkt sınıfta kalırsın ama yani 4 dersin 50 altı yapmamaya çalış yani ders ortalamalarını eğer ortalaman 50 veya üstü ise ortalama ile geçersin eğer meslek lisesindeysen meslek derslerin ve Türk dili ve edebiyatı baraj dersin ise sorumlu olarak geçebilirsin okulunun koyduğu baraj derslere bağlı biyoloji de baraj dersin olabilir matematik te edebiyatta geçen sene ben 4 dersten de kaldım meslek derside dahil mesela ortalama ile geçtim okul idaresine bağlı ortalamayla da geçirebilir sorumlu olarakta 50 üstü ortalaman varsa geçersiniz bence edebîyattan kalan arkadaşlarım vardı onlar mesela geçti ortalama ile.

Geri
Yukarı