Sosyal medya hesaplarım çalınıyor

SLOWERB

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, son günlerde sürekli sosyal medya hesaplarım çalınıyor. PC'de bir sürü antivirüs uygulamaları yükledim ve tarattım ama bir virüs bulunmadı. Hesaplarımı çalan kişi sadece mail, şifre ve kullanıcı adlarımı değiştiriyor ama bir şey paylaşmıyor. Bir suç işleyebileceğinden korkuyorum ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba, son günlerde sürekli sosyal medya hesaplarım çalınıyor. PC'de bir sürü antivirüs uygulamaları yükledim ve tarattım ama bir virüs bulunmadı. Hesaplarımı çalan kişi sadece mail, şifre ve kullanıcı adlarımı değiştiriyor ama bir şey paylaşmıyor. Bir suç işleyebileceğinden korkuyorum ne yapmalıyım?

Telefonuna virüs bulaşmış olabilir.
PC'ye format atıp telefona düzgün bir antivirüs yüklemen gerek.

Telefonumu da kaspersky ile tarattım ama yine virüs bulamadı.En iyisi pcye format atayım ama attıktan sonra hesaplarım çalınmaya devam eder mi ki?

Mailiniz ve şifrenizi değiştirmesi için size güvenlik kodu gelmezi lazım değil mi?

Hesaplarınızın şifresi aynıysa çok normal. Hackerların şifre ve eposta kombinasyonunuzu birçok sosyal medya hesabında deneyip hesabınızı ele geçirmeye çalışır.
Önce bilgisayara bir format atın daha sonra hesaplarınızın şifrelerini farklı olacak şekilde güncelleyin. Hesap şifrelerini güncellemeden önce farklı cihazlardan çıkış yapın güvenlik ayarlarından. Google'da falan var.

Geri
Yukarı