Spor ayakkabı vs halı saha ayakkabısı

One Face

Hectopat
Selamünaleyküm. Normal spor ayakkabı ile halı saha ayakkabısı arasında ne kadar fark var? Halı saha için illa halı saha ayakkabısı mi alman lazım? Halı saha dışında kullanılamaz mi?

Halı saha ayakkabısından kastınız krampon sanırım. Kramponların kullanım amaçları futbol oynamak olur. Diğer alanlarda pek kullanılmaz. Spor ayakkabı ile halı sahada oynanır ama bir krampon kadar performans beklemeyin, ayrıca kaliteli değilse hemen yırtılır. Ortaokulda halı sahaya çok giderdim ve o zamanlarda vazgeçilmez spor ayakkabı markam Lumberjack idi. Onu kullanırdım, bir sorunla karşılaşmadım. Defans oynadığım için tek görevim topu kendi yarı sahamdan çıkarmaktı ve işede yarıyordu. Sizin mevkiniz ne bilmiyorum ama tercihim kaliteli bir spor ayakkabı olurdu.
Düzeltme: Halı sahada giydiğim ayakkabı Tonny Black markaymış.

Halı saha ayakkabısından kastınız krampon sanırım. Kramponların kullanım amaçları futbol oynamak olur. Diğer alanlarda pek kullanılmaz. Spor ayakkabı ile halı sahada oynanır ama bir krampon kadar performans beklemeyin, ayrıca kaliteli değilse hemen yırtılır. Ortaokulda halı sahaya çok giderdim ve o zamanlarda vazgeçilmez spor ayakkabı markam Lumberjack idi. Onu kullanırdım, bir sorunla karşılaşmadım. Defans oynadığım için tek görevim topu kendi yarı sahamdan çıkarmaktı ve işede yarıyordu. Sizin mevkiniz ne bilmiyorum ama tercihim kaliteli bir spor ayakkabı olurdu.
Düzeltme: Halı sahada giydiğim ayakkabı Tonny Black markaymış.
Hocam kategorilerde ayrı sınıflandırılmamış ama.

H

K
Bana da yardımcı olur musunuz?
Hocam spor malzemecisiyim.
Tavsiyem ofansif olduğun için Nike Mercurial ve ya Magista modelleridir.
Not:Kalıplarının biraz dar olduğunu unutma.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-04-11-18-31-01-590_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2022-04-11-18-31-01-590_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 135
Krampon genel futbol ayakkabısı olarak geçer, spor ayakabinin altında olması lazım mantıken. Yanlış sınıflandırma yapmışlar.

Dişli ve çivili dediğimiz şekillerde olur genellikle, birisi çok sayıda küçük dış içerir ve tüm tabanı kaplar.

Çivili dediğimiz ise daha büyük dişlere sahip ve dışarıda kullanıma hiç uygun değil. Dişleri ufak olanlar en azından diğer sporlarda falan da kullanılabilir bir nebze.

Açıkçası ne yapmak istediğinize bağlı, sadece futbol ise krampon alıp geçin.

Krampon genel futbol ayakkabısı olarak geçer, spor ayakabinin altında olması lazım mantıken. Yanlış sınıflandırma yapmışlar.

Dişli ve çivili dediğimiz şekillerde olur genellikle, birisi çok sayıda küçük dış içerir ve tüm tabanı kaplar.

Çivili dediğimiz ise daha büyük dişlere sahip ve dışarıda kullanıma hiç uygun değil. Dişleri ufak olanlar en azından diğer sporlarda falan da kullanılabilir bir nebze.

Açıkçası ne yapmak istediğinize bağlı, sadece futbol ise krampon alıp geçin.
Hocam ben halı sahada kullanmak için almayı düşünüyorum da. Ama sadece halı saha için kullanmayacağım.
Normal spor ayakkabı da iş görür mü?

Halı saha ayakkabılarının tabanları aynı gibi görünse de genel olarak daha sert ve daha çok çıkıntılıdır. Ayrıca şekil bakımından, taban ve ayakkabı inceliği bakımından spor ayakkabıya göre daha değişiktir.
Ekleme: Kumaş yerine başka bir malzeme kullanılır ki hem terleme yapmasın, hem dayanıklı olsun hem de kirli gözükmesin ve kolay temizlensin.

Geri
Yukarı