Rehber Spor salonu ve fitness için detaylı rehber

• Konuyu başlatan KEJTOK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 779

KEJTOK

Decapat
Yer
Ankara / Keçiören
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHZ 35MB AM4 65W
Anakart:
Biostar B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX
Ekran Kartı:
Inno3D RTX4060Ti Twin x2 16GB 128Bit GDDR6
RAM:
Kingston Beast 16GB (2x8) 3200MHz CL16
Depolama M.2:
Netac NV2000 512GB 2500/1950 MB/s NVMe M.2
Depolama SSD:
Netac SA500 512GB 2.5 SSD Disk 520/450 SSD NT01SA500-512-S3X
Kasa/Güç Kaynağı:
Cougar MX410 Mesh-G RGB 650W 80+ Psu Kasa
Soğutucu 2:
Cooler Master Master
Meslek
Yazılım Mühendisliği - ODTU
arkadaşlar merhaba bugün sizlere spor salonu için kendi rehber tarzı birkaç edindiğim tecrübüleri aktaracağım. 2 sene içerisinde elde ettim bu tecrübeleri o yüzden faydalı şeyler aktara bileceğimi söyleyebilirim.

MACFit spor salonuna gidiyorum.

En çok sorulanlar.

- Spora gitsem kilo alır mıyım?

Evet ama düzenli beslenmeye devam etmelisiniz yoksa hiçbir etki veya faydasını göremezsiniz.

- Sporda dış görüşünümden dolayı yargılanır mıyım?

Hayır hiçbir zaman dış görünüşünüz için yargılanmasınız spor salonundaki insanlar yardım sever ve anlayışlı insanlardır çünkü onlar zamanında sizin gibi çok kilolu veya çok zayıf insanlardı zamanla o hallerine büründüler.

- Protein tozunu süt ile mi yoksa su ile mi içmeliyim?

Eğer kilo almak istiyorsanız süt, kilo vermek istiyorsanız su ile içmelisiniz!

- Hangi spor salonları tercih edilmeli sana göre?

Bana göre imkanınız el veriyorsa mahelle tipi spor salonları değil de AVM tipi yerlerdeki spor salonlarında çalışmalısınız alet ve donanım bakımından her türlü daha çok şey bulunur.
Evet arkadaşlar aklıma gelenlerin hepsi buydu, şimdi sizlere kendi tavsiyelerimi aktaracağım.

sincan-spor-salonu.png

Spor salonuna giderken yanınızda götürmeniz gereken şeyler!

• Temiz bir spor ayakkabısı.
  • 1 adet spor çantası (normal çantada olabilir büyük olması iyi olur.)

• spor kıyafetleri.
  • yumuşak dokulu havlu.

- Bol miktarda su (çogu spor salonunda otomat bulunmasına rağmen fiyatları gereksiz pahalıdır.)
- Anahtarlı bir kilit (dolap için.)

Atatürk-Üniversitesi-Spor-Merkezi-Fitness-Salonu-17.png

Spor salonunda yapmamanız gereken şeyler.

- Bir aleti kullanmayı bilmiyorsanız biliyor gibi gidip kullanmaya çalışmayın yanlış kullanım sizi sakatlayabilir 6 ay evde yatarsınız. Bunun yerine kullanamyı bilen birinden veya oradaki hocalardan destek alarak kullanmayı ögrenin.

- Kaldıramicanız ağırlaya girmeyin bu sizi çok feci şekilde sakat bırakabilir.

- Bir kişi bir aleti kullanıyor diye o aleti bırakmayın veya bir kişi siz bir alet kullanırken yanınıza geldi diye kalkmayın sıra sıra set yapabilirsiniz.

- İnsalara soğuk davranmayın emin olun sporda çevre ve arkadaş yapabilirsiniz orada da sosyal olmaya çalışın ama fazlada kişileri rahatsız etmeyin gereksiz samimiyetde fazla iyi değildir :)

- Spor salonunda kavga etmeyin. Bende kavgayı ve Kaos'u çok sever bayılırım fakat bunu sakın spor salonunda yapamyın bu size bir süre sonra insanların üzerinizde kötü bir etki bırakacanı söyleyebilirim.

Spor salonu için en doğru yaşlar 14+ yaştır. (kişisel görüşüm.)

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
- Bir aleti kullanmayı bilmiyorsanız biliyor gibi gidip kullanmaya çalışmayın yanlış kullanım sizi sakatlayabilir 6 ay evde yatarsınız. Bunun yerine kullanamyı bilen birinden veya oradaki hocalardan destek alarak kullanmayı ögrenin.

kullanmayı bilmediğiniz alete girmeyin uyarısını gerçekten çok ciddiye alın. en basit kürek aletine adam gibi ısınmadan bodoslama girdim 3 aydır sağ omzum sakat. tam iyileşmeden de spora dönmem mümkün değil.

Hocam elinize kolunuza sağlık iyi bir rehber olmuş. lakin sadece spor salonunda değil, mümkün mertebe hiçbir yerde kavga etmemek gerek. şiddet her zaman çözüm değildir. ha karşınızdaki kişi gördünüz laftan anlamıyor şiddetten anlıyor o zaman onun anladığı dilden konuşmak gerek.

arkadaşlar merhaba bugün sizlere spor salonu için kendi rehber tarzı birkaç edindiğim tecrübüleri aktaracağım. 2 sene içerisinde elde ettim bu tecrübeleri o yüzden faydalı şeyler aktara bileceğimi söyleyebilirim.

MACFit spor salonuna gidiyorum.

En çok sorulanlar.

- Spora gitsem kilo alır mıyım?

Evet ama düzenli beslenmeye devam etmelisiniz yoksa hiçbir etki veya faydasını göremezsiniz.

- Sporda dış görüşünümden dolayı yargılanır mıyım?

Hayır hiçbir zaman dış görünüşünüz için yargılanmasınız spor salonundaki insanlar yardım sever ve anlayışlı insanlardır çünkü onlar zamanında sizin gibi çok kilolu veya çok zayıf insanlardı zamanla o hallerine büründüler.

- Protein tozunu süt ile mi yoksa su ile mi içmeliyim?

Eğer kilo almak istiyorsanız süt, kilo vermek istiyorsanız su ile içmelisiniz!

- Hangi spor salonları tercih edilmeli sana göre?

Bana göre imkanınız el veriyorsa mahelle tipi spor salonları değil de AVM tipi yerlerdeki spor salonlarında çalışmalısınız alet ve donanım bakımından her türlü daha çok şey bulunur.
Evet arkadaşlar aklıma gelenlerin hepsi buydu, şimdi sizlere kendi tavsiyelerimi aktaracağım.

Eki Görüntüle 2130386

Spor salonuna giderken yanınızda götürmeniz gereken şeyler!

• Temiz bir spor ayakkabısı.
  • 1 adet spor çantası (normal çantada olabilir büyük olması iyi olur.)

• spor kıyafetleri.
  • yumuşak dokulu havlu.

- Bol miktarda su (çogu spor salonunda otomat bulunmasına rağmen fiyatları gereksiz pahalıdır.)
- Anahtarlı bir kilit (dolap için.)

Eki Görüntüle 2130387

Spor salonunda yapmamanız gereken şeyler.

- Kaldıramicanız ağırlaya girmeyin bu sizi çok feci şekilde sakat bırakabilir.

- Bir kişi bir aleti kullanıyor diye o aleti bırakmayın veya bir kişi siz bir alet kullanırken yanınıza geldi diye kalkmayın sıra sıra set yapabilirsiniz.

- İnsalara soğuk davranmayın emin olun sporda çevre ve arkadaş yapabilirsiniz orada da sosyal olmaya çalışın ama fazlada kişileri rahatsız etmeyin gereksiz samimiyetde fazla iyi değildir :)

- Spor salonunda kavga etmeyin. Bende kavgayı ve Kaos'u çok sever bayılırım fakat bunu sakın spor salonunda yapamyın bu size bir süre sonra insanların üzerinizde kötü bir etki bırakacanı söyleyebilirim.

Spor salonu için en doğru yaşlar 14+ yaştır. (kişisel görüşüm.)
Güzel rehber. Şimdi bir de bunu babama anlatabilirmisiniz hocam 15 yaşındayım dünyanın sonu gelse salona izin vermiyor.

Hocam çoğu zaman şu hayatını beslenmeye adamış canan karatay gibi herşeyi kötüleyen profesörler varya sabah programlarında, onları dinliyor muhtemelen onlarda zaten ne kadar saçma şey varsa söylüyorlar. Söylüyorum illa toz kullanmayacağım iğne kesinlikle kullanmayacağım diyorum yok diyor.
:D Ne diyeyim, Allah sabır versin. 17 - 18 yaşta da başlayabilirsin bu arada.

Hocam çoğu zaman şu hayatını beslenmeye adamış canan karatay gibi her şeyi kötüleyen profesörler var ya sabah programlarında, onları dinliyor muhtemelen onlarda zaten ne kadar saçma şey varsa söylüyorlar. Söylüyorum illa toz kullanmayacağım iğne kesinlikle kullanmayacağım diyorum yok diyor.

Bende 16 yaşındayım toz kullanmayacağım diyorum sana kullandırırlar bir şekilde diyor .

Geri
Yukarı