Spordan geldikten sonra şınav çekilir mi?

ThirtyOneYapan

Picopat
Arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum, ben bu sabah 10 gibi spor salonundan geldim. Şu an herhangi bir ağrım falan yok. Şınav çeksem kaslarımın gelişimine bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek yok. Sporda nabzın yükseldi. Doğru veya yanlış hareketler yaptın. Şu an dinlenme zamanı. Bunu hobby olarak yapıyorsun. Bunu unutma.

Hocam evet ama şınav mekik ve barfiks çekesim var şu an zorunluluktan değil canım istediği için yapmak istiyorum bir zararı olur mu sizce?

Yediğin yemeklerden ötürü besinleri sporda tüketmiş olman gerek. İstiyorsan kimse seni tutamaz ama vücut yapmak spor yapmak bir günlük bir iş değil. Ömür boyu sürdürülebilen bir durum.

Sporda göğüs, karın veya sırt çalıştıysan yapabilirsin, ki bu bölgeleri iyi çalıştıysan zaten tüm kasları yıkmışsınıdır o yüzden muhtemelen yapamayacaksın. Ama çalışmadıysan boşuna oradaki kasları hareketlendirme, çünkü çalıştığın kasları dinlendirmen gerekiyor. O zaman da yarın veya 2 gün sonra gideceğin antremanı etkilemiş olursun. Yani ben olsam çalışmazdım. Yanlış biliyosam düzeltin, ben de yeni sayılırım.

İdmandan sonra at direkt, niye evden yapıyorsun. Hem soğumadan daha verimli olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı