SSD biçimlendirme nasıl yapılır?

Moneyinthepower

Hectopat
Elimde SDD var içinde Windows 10 kurulu. Bunu format atmadan nasıl biçimlendirebilirim? USB bellek yok ve dizüstü var elimde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yardımcı olacaktır.

İçinde işletim sistemi kuruluysa biçimlendiremezsiniz. Sadece işletim sistemini fabrika ayarlarına çevirerek içinde windows hariç tüm dosyaları silebilirsiniz.

Bunu format atmadan nasıl biçimlendirebilirim?

Biçimlendirmek ve format atmak aynı şeylerdir. Form zaten biçim demektir İngilizce.

SSD'nize Format atmak için sağ tıklayıp Biçimlendir demeniz yeterlidir:

371574

Ha yok ben içindeki Windows klasörünü silmek istiyorum dersen de bu iş için de LockHunter kullanabilirsin.

Anlatamadım sanırım. Elimde olan malzemeler 1 adet SSD ve dizüstü bilgisayar. Bilgisayar bu SDD ile çalışıyor. Dolayısıyla bu SSD ile açılıyor windows. Windows çalışırken biçimlendirme yapabiliyor mu ?
Biçimlendirmek ve format atmak aynı şeylerdir. Form zaten biçim demektir İngilizce.

SSD'nize Format atmak için sağ tıklayıp Biçimlendir demeniz yeterlidir:

Eki Görüntüle 371574

Ha yok ben içindeki Windows klasörünü silmek istiyorum dersen de bu iş için de LockHunter kullanabilirsin.

Anlatamadım sanırım. Elimde olan malzemeler 1 adet SSD ve dizüstü bilgisayar. Bilgisayar bu SDD ile çalışıyor. Dolayısıyla bu SSD ile açılıyor windows. Windows çalışırken biçimlendirme yapabiliyor mu ?
Windwosun çalıştığı diski çalışma anında biçimlendiremezsiniz. Farklı bir sisteme ikinci bir disk olarak takıp veya harici kutu kullanarak biçimlendirebilirsiniz.

Bilgisayarımda sadece tek bir disk var onda da Windows kurulu. Sağ tıklayıp biçimlendir desem ne olur? var mi bir bilgisi olan bu konuda yardıma ihtiyacım var. Elimde bir de laptop var ama SSD ona bağlayamam yok mu başka bir çözümü? @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı