SSD Hatalar Sonrası Gözükmüyor

FighterPilot

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç gün önce bilgisayarım gece açık kalmıştı. Sabah kalktığımda kendi kendine kapanıp açıldığını gördüm. Büyük ihtimal mavi ekran verip kendini yeniden başlattı. Windows 10'un kilit ekranından önceki saat kısmını yukarı sürükleyip şifreyi gireyim dedim ama ekran bulanık bir şekilde kaldı. Sonra tekrar saat kısmına geri döndü. Bir daha denedim aynısı oldu. Kapatıp açtım ama bir türlü şifre ekranı gelmedi. 6-7 deneme sonrası şifre ekranı geldi bayağı bekletti ama. Şifreyi girip oturumun açılması da 3-4 dakika sürdü. Ama ekran bomboş arka planım var fakat simgeler yok. Görev çubuğundan hiçbir şeye tıklanmıyor. Format atmayı denedim. Ama SSD ne siliniyor ne de biçimlendiriliyor. Ben de mecbur HDD'yi içim yana yana silip Windows'u oraya kurdum. Windows açıldı sorunsuz. Sonra bilgisayarım kısmında SSD gözüküyor içine erişebiliyorum dosyalar gözüküyor ama hiçbir şey silip ekleyemiyorum. Biçimlendirmek istediğimde "disk yazma korumalı" diyor. Birkaç ayar kurcaladım. Şimdi de komple yok oldu. "Bu bilgisayarı" açtığımda gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen, SSD'nizde donanımsal bir sorun var. Bunu anlamamızın yolu, diski bir şekilde görebilmek ve çeşitli uygulamalar ile sağlık durumunu sorgulamamızdır. Disk yönetiminden, SSD'yi görebiliyorsanız oradan SSD'yi aktif edebilirsiniz. Lakin o kısımda da görülemiyorsa, cidden sorununuz var. Sizinde aşina olduğunuz yöntemle sürekli deneme/yanılma ile SSD'yi aktif etmeye çalışalım.
Yukarıdaki uygulama, küçük ama etkilidir. Tavsiye ederim. Bol şans dileyeyim.

SSD marka model?
ADATA ama modelini unuttum.
Muhtemelen, SSD'nizde donanımsal bir sorun var. Bunu anlamamızın yolu, diski bir şekilde görebilmek ve çeşitli uygulamalar ile sağlık durumunu sorgulamamızdır. Disk yönetiminden, SSD'yi görebiliyorsanız oradan SSD'yi aktif edebilirsiniz. Lakin o kısımda da görülemiyorsa, cidden sorununuz var. Sizinde aşina olduğunuz yöntemle sürekli deneme/yanılma ile SSD'yi aktif etmeye çalışalım.
Yukarıdaki uygulama, küçük ama etkilidir. Tavsiye ederim. Bol şans dileyeyim.
Disk yönetiminde gözüküyor fakat hiç bir seçenek aktif değil. Önerdiğiniz uygulamaya bakayım.

{26BE59F8-2CAA-4049-87E6-CC8EE1C0C4DF}.png.jpg

Programın verdiği sonuç bu. Monster cihaz en iyisi garantiye yollamak.
ADATA ise boşuna uğraşma. Servise gönder ücret iadesi yaparlar kronik sorunlu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı