SSD için Intel Rapid Storage Technology kullanılmalı mı?

AlpCan11

Centipat
120 GB bir SSD ve 1 TB bir sabit disk sürücüsünü beraber kullanıyorum ve yakın zamanda Intel Rapid storage Technology programını kurdum. Bu program tam olarak ne yapar emin olamadım ve merak ediyorum. Windows 10 kullanıyorum ve Windows SSD'de kurulu şu anda. Bu yazılımı kullanmak SSD için problemli midir? İnternette bakınırken SSD'lerde AHCI modu açık olmalı şeklinde bir şey gördüm ama anakartta Rapid storage açınca RAID moda geçiyor.

RAİD ve AHCI modda bilgin yoksa PC ye format atacağın zaman sorun yaşayabilirsin.Ben İNTEL OPTANE teknolojisi kullanarak SSD yi 550 okuma hızını 1300 e aşırtmıştım.

Benim anakartta Rapid Storage kapalı ama programı yüklü ve optimum halde diye yazıyor. Bu haldeyken de çalışıyor mu oluyor acaba? Açmaya korkuyorum çünkü anakarttan SSD'ye sıkıntı yaratır diye. Senin anakartta Raid halinde mi? SSD ve HDD aynı anda varsa tabi. Emin olamıyorum hiç de silsem mi diyorum sıkıntı olmasın diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı