SSD nasıl sıfırlanır?

Eğer diskler aynı disk üzerinden bölünmediyse diskleri birleştirmek mümkün değildir.
Ayrıca, "Bilgisayar Yönetimi -> Disk Yönetimi" üzerinden diskleri basitçe ve çok hızlı bir şekilde birleştirmek mümkün. (Aynı disk ise.)
Doğru dediğin gibi de yapabilir zaten büyük ihtimalle tek disk var arkadaş da yani 130+100 GB 250'lik SSD'yi bölmüş sanırsam.

Aslında bu işlem, biçimlendirme ile aynı işlemdir.
Yani hâlihazırda açık olan Windows'tan da bunu yapmak mümkün.
Hocam diskleri birleştirmek istiyor arkadaş, o şekilde yaparsa hem birleşecek hem sıfırlanacak. Windows üzerinden biçimlendirince birleşiyor mu orasını bilmiyorum. O yüzden bu şekilde aktardım.

Hocam diskleri birleştirmek istiyor arkadaş, o şekilde yaparsa hem birleşecek hem sıfırlanacak. Windows üzerinden biçimlendirince birleşiyor mu orasını bilmiyorum. O yüzden bu şekilde aktardım.
Başlıkta "SSD nasıl sıfırlanır?" yazıyor.
Her neyse, diskleri veri silmeden birleştirmek istiyorsa sanırım bu mümkün. Çünkü disk birleştirme işleminde veriler silinmiyor diye biliyorum. Yine de, bence arkadaş sıfırlamak istiyor, en azından başlıkta böyle yazıyor.

Başlıkta "SSD nasıl sıfırlanır?" yazıyor.
Her neyse, diskleri veri silmeden birleştirmek istiyorsa sanırım bu mümkün. Çünkü disk birleştirme işleminde veriler silinmiyor diye biliyorum. Yine de, bence arkadaş sıfırlamak istiyor, en azından başlıkta böyle yazıyor.

Bana sıfırlamadan kastı birleştirmek gibi geldi, çünkü sisteme ayrılmış 500 MB bölünmüş bir disk bile bulunuyor. Bunu baz alarak yorum yaptım. Ama evet başlıkta sıfırlanmayı soruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı