SSD'nin sonuna kadar dolması sorun çıkarır mı?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
240 GB'lık WD marka SSD'nin sadece 1.78 GB'lık kısmı boş. İçinde GTA 5 ve Witcher3 var. Windows'u da SSD'nin içine koymuştum fakat şimdi keşke Witcher 3'ü 1TB 7200 RPM'lik HDD'ye mi koysam diye düşündüm. Bir sıkıntı çıkar mı bu kullanımda?

SSD.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşluk olması açısından Witcher3 ve GTA5'teki İngilizce - Türkçe dışındaki dilleri silsem sorun yaratır mı diye düşünüyorum fakat Epic Games istemcisi otomatik güncelleme de yapabilir ihtimali var aklımda.
Niye 1TB disk varken SSD'yi doldurup yavaslatiyorsun.
Evet koskoca 1 TB'lık HDD var fakat bu 2 oyun büyük oyunlar olduğu için ara sahnelerde ve yüklemelerde çok beklemeler oluyor diye SSD'ye yükledim. Keşke Windows'u harddiske kursaymışım.

Boşluk olması açısından Witcher3 ve GTA 5'teki İngilizce - Türkçe dışındaki dilleri silsem sorun yaratır mı diye düşünüyorum fakat Epic Games istemcisi otomatik güncelleme de yapabilir ihtimali var aklımda.

Benim önerim diğer disk e atman çünkü oyun hızları yine aynı hızda çıkıcaktır boşuna SSD'yi dolduruyorsun.

Boşluk olması açısından Witcher3 ve GTA5'teki İngilizce - Türkçe dışındaki dilleri silsem sorun yaratır mı diye düşünüyorum fakat Epic Games istemcisi otomatik güncelleme de yapabilir ihtimali var aklımda.

Evet koskoca 1 TB'lık HDD var fakat bu 2 oyun büyük oyunlar olduğu için ara sahnelerde ve yüklemelerde çok beklemeler oluyor diye SSD'ye yükledim. Keşke Windows'u harddiske kursaymışım.
Otomatik güncelleme olsaydı dosya doğrulama manuel yapılmazdı. Denemek lazım.

90 GB'lık GTA5'i harddiske taşımayı düşünüyorum fakat nasıl olacağını bilmiyorum. Ayrıca taşıma sırasında sorun da çıkarabilir diye endişeleniyorum.

En azından birinden feragat edip hdd'ye atmanı tavsiye ederim. SSD'de nefes almış olur.

90 GB'lık GTA5'i harddiske taşımayı düşünüyorum fakat nasıl olacağını bilmiyorum. Ayrıca taşıma sırasında sorun da çıkarabilir diye endişeleniyorum.

GTAV dosyasını HDD'ye kopyala. Sonra Epic Games'ten oyunu sil. Sonra tekrar indir de ve HDD'yi hedef göster (ama kopyaladığın dosyayı seçme başka yeri hedef göster) ondan sonra indirmeye başlayınca durdur ve kapat. Kopyaladığın GTAV'yi hedef gösterdiğin yere şimdi at. Epic Games'i tekrar aç o dosyaları tarayacak ve hazır olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı