SSD'nin Ülkemizde Tam Olarak Yaygınlaşma Tarihi

ericburdon

Kilopat
Daha fazla  
SSD kullanımı ülkemizde ne zaman tam olarak yaygınlaşmaya başladı? Eskiden daha çok olmakla birlikte teknolojik anlamda gündemi takip eden birisiyim. Özellikle 2015 yılından sonra SSD kullanımının arttığını gözlemliyorum. Hemen hemen çoğu konu da SSD önerisi görüyorum. Bildiğim kadarıyla SSD'ler 90'ların başında üretilmeye başlıyor. Örneğin 1991 yılından 2015 yılı dilimi içerisinde SSD kullanan üyeler yazabilir mi?

SSD kullanımı ülkemizde ne zaman tam olarak yaygınlaşmaya başladı? Eskiden daha çok olmakla birlikte teknolojik anlamda gündemi takip eden birisiyim. Özellikle 2015 yılından sonra SSD kullanımının arttığını gözlemliyorum. Hemen hemen çoğu konu da SSD önerisi görüyorum. Bildiğim kadarıyla SSD'ler 90'ların başında üretilmeye başlıyor. Örneğin 1991 yılından 2015 yılı dilimi içerisinde SSD kullanan üyeler yazabilir mi?
İlk SSD'imi 2013 yılında hediye olarak almıştım 100 GB'ydi. Hala duruyor.

2012-2013 civarı diye biliyorum.Daha gelişmiş ülkelerde 2006 civarı.1990larda yaygın değil çünkü bir 20Mblik SSD 1000 dolara satılmaktaydı.

2000'ler sonu, 2010'ların başında Macbook'lar artık SSD ile satılıyordu çoğu yerde. İş alanında yayılması da bu dönemlere denk geliyor. Ev kullanıcıları için 2015 ve sonrası asıl yaygınlaşma diyebiliriz çünkü bu dönemde depolama/fiyat olarak iyileşmeye başlamıştı. Ben ilk SSD'mi 2017 yılında almıştım, 2015'te 240 GB fiyatları oldukça yüksekti.

Geri
Yukarı