Stable Diffusion ve Deforum için sistem tavsiyesi

darkswp35

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba Deforum ile AI'a video yaptırmak istiyorum, bu tarz konularda yeniyim.
GTX 1650'li bir laptopa A'dan Z'ye local kurulumunu yaptım işte GitHub'dır vs. çalışır hale getirdim ama ne denersem deneyim hep düşük sistem falan dedi.
Ancak 100x100'luk fotoğrafları generate edebildi, videoyu hiç yapamadı. Yani kart olarak çok kötü değil diye biliyorum 1650 ama sanırım böyle bir şey için farklı bir şeylere ihtiyacım var.
Nasıl bir ekran kartı kullanmalıyım? Satın almam için bir sistem önerir misiniz? Profesyonel bir şey istiyorum. Para önemli değil. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani kart olarak çok kötü değil diye biliyorum 1650 ama sanırım böyle bir şey için farklı bir şeylere ihtiyacım var.
GTX 1650 4GB VRAM'e sahip olduğu için yapay zeka uygulamalarında berbat bir kart.

Ekran kartı için 16 GB VRAM'li bir ekran kartı alın. Bütçeniz yetmiyorsa minimum 12GB alabilirsiniz, daha inmeyin.
1080p için ucu ucuna yetecek şekilde minimum 12 GB VRAM gerekli.

16 GB VRAM için;
Nvidia tarafında RTX 3090 veya RTX 4080 alabilirsiniz.
Linux kullanırım derseniz AMD tarafında minimum RX 6800 ve Intel tarafında ARC A770 16G alabilirsiniz.

İşlemci çok önemli değil ama tek çekirdek performansı kötü olmasın ve minimum 6 çekirdek olsun.

SSD olarak NVMe şart. Hızlı ve fazlaca depolamaya ihtiyacınız var. Minimum 2 TB alın.
Videoları fotoğrafa çevirdikten sonra çok fazla yer kalpıyor ve yapay zeka modelleri de küçük değil.

RAM için de minimum 32 GB alın.

Geri
Yukarı